مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: فیلمسازان از طریق انجمن سینمای جوان، مسائل صنفی خود را پیگیری کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: فیلمسازان با ارتباط بیشتر با انجمن سینمای جوان، مسائل صنفی خود پیگیری کنند

0 50

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان استان فارس، حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی و روح‌الله رنجبری، مدیرگروه سینمایی این اداره کل، در نشست «پسین‌گاهی» که در مراسم افتتاحیه هفته فیلم و عکس شیراز برگزار گردید با هنرمندان سینمایی، مدیران آموزشگاه‌های آزاد سینمایی، شرکت‌ها و مؤسسه‌های فیلم‌سازی استان فارس و سینماداران، در گفتگویی دوسویه، به آسیب‌شناسی و بررسی راهکارهای پیشرفت سینمای فارس پرداخت.

حمید رضا قانعی با اشاره به نظرات حضرت آیت الله خامنه ای در مورد سینما و سینماگران به این بخش از سخنان ایشان اشاره نمودند که: (امروز کلید دست شماست، من شان سینما را این می دانم، من می گویم امروز کلید پیشرفت کشور به میزان زیادی دست شماست. شما می توانید این نسل را یک نسل پیش رونده، امیدوار، پرشوق، معتقد به خود و معتقد به ارزش های اسلامی و ملی خود باربیاورید و همین طور می توانید این نسل را شرمنده، پشیمان و زیر سوال برنده افتخار انقلاب و دفاع مقدس بار بیاورید.)

قانعی در این نشست ابراز امیدواری کرد با سیاست های جدیدی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دستور کار قرار دارد، بتوانند به پویایی همراه با امیدآفرینی و شادابی سینمای فارس فراهم کمک کند و گفت: اگر هنرمندان ، حال و روز خوبی نداشته باشند، آثار خلق شده آنها نیز خوب نخواهد شد چرا که برآیند احوال خوب در آفرینش‌های هنری ، خود را نشان خواهد داد.

انجمن سینمای جوان فارس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، انجمن سینمای جوانان را یکی از نهادهای متولی و موثر فیلم سازی کشور خواند و درخواست کرد فیلمسازان با ارتباط بیشتر با انجمن، مسائل صنفی خود پیگیری نمایند تا به نتایج بهتری برسد.

حمید رضا قانعی از افتتاح سامانه اطلاعات فردی هنرمندان ذیل تدوین سند زیست بوم هنری رسانه‌ای استان فارس خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی این سامانه خدمات‌دهی به هنرمندان ساده‌تر و سهل تر و با دقت بیشتری صورت گیرد.

حمید رضا قانعی

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس از فعالان فیلم و سینمای استان درخواست کرد تا برای راه‌اندازی انجمن‌های صنفی حوزه تخصصی خود همکاری داشته باشند و ادامه داد: فیلم‌ساز و هنرمند باید از نقد استقبال کند؛ چرا که نقد، می‌تواند زمینه شناخت بهتر، بالندگی، شکوفایی و پیشرفت را برای‌شان فراهم کند.

وی از هنرمندان و فرهنگ‌وران خواست تا ایده‌های خود را در سامانه فرهنگ فارس به نشانی https://farhangi-fars.com بارگذاری کنند تا زمینه پشتیبانی‌های مادی و معنوی از آن‌ها فراهم شود.

در ادامه این نشست فیلمسازان به بیان نظرات خود پرداختند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =