دیدار با یار مهربان قلم در روز قلم در شهر اوز

روز قلم بهانه ای شد تا دومین برنامه صحبت یار را به دیدار یار دیرین قلم برویم کسی که با وجود کهولت سن و مشکلات جسمانی همچنان با قلمش می نویسد و با سوی کم چشمانش می خواند.

0 67

«صحبت یار» نام آیین تکریم و نشستی صمیمی با اهالی فرهنگ، ادب، هنر و رسانه است که دیداری در منزل و محفل های فرهنگی و هنریِ مفاخر و فعالان این عرصه دارد دیدارهایی صمیمی و مفتخرانه که با صاحبان اندیشه و فرهنگ، ادب، هنر، قرآنی و رسانه در پیش رو دارد.این آیین ادای احترامی است به افرادی که دیوانی از دانش و تجربه سالها کتاب و کتابخوانی و مطالعه و قلم فرسایی را بر دوش خود حمل کرده اند.
روز قلم بهانه ای شد تا در دومین برنامه صحبت یار دیداری با یار دیرین قلم داشته باشیم بزرگی که با وجود کهولت سن و مشکلات جسمانی همچنان می نویسد و با دیدن کتاب مثل کودکی که بهترین هدیه زندگی اش را دریافت کرده است ذوق می کند و خانواده اش می گویند هنوز وقتی کتابی هدیه می گیرد خوشحالی اش دو چندان می شود و هنوز می نویسد و می خواند.
و چند کتاب نوشته است که در دست چاپ است و مقالات و سایر نوشته هایش در حوزه های مختلف سالهای زیادی است دست به دست می چرخد .
از تاریخ و جغرافیا و رسم و رسوم نوشته است و واقعیت ها را به مقاله سپرده است،معلمی که سالهای خدمتش در مسیر آموزش و دانش و رشد و پرورش و تشویق به کتاب و کتابخوانی در یادها ماندگار شده است.

شاید کم کاری از ما هم باشد که باید زودتر از امروز به دیدارش می رفتیم هرچند همیشه او بود که به دیدار ما می آمد و از نوشته هایش می گفت و از کسانی که اهل مطالعه هستند.
قبل از کرونا با اعضای دبیرخانه کتاب اوز وقت دیدار گرفتیم اما بیماری کرونا دیدار را سه ساله را به امروز موکول کرد.
به امید چاپ کتابهایش و به امید مانایی قلمش و به امید اینکه همه ما وظیفه خود بدانیم که قدردان اهالی قلم تا زنده هستند و توانی دارند باشیم.
دومین دیدار «صحبت یار» با عبداله کمالی در روز قلم در منزل ایشان و در جمع خانواده ای فرهنگی و اهل بودیم اولین دیدار ما «صحبت یار »با صدیق پیرزاد نویسنده و فرهنگی و اهل قلم بود.
در این دیدار فروغ هاشمی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فوزیه زارع رییس کتابخانه های عمومی،محمد رسول رفعتی رییس دبیرخانه پایتخت کتاب اوز، بهرام رفیعی دبیر انجمن ادبی تائب و اعضای دبیرخانه رامش رحمانپور، فریده ملتفت و گلی برازنده حضور داشتند.
با سپاس دبیرخانه پایتخت کتاب اوز
۱۴ تیرماه ۱۴۰۱
عکس از گلی برازنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =