در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی ،برنامه های اعیاد سعید قربان تا غدیر مشخص شد.

0 95

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی ، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی با موضوع برنامه های اعیاد قربان تا غدیر در سالن اجتماعات  سردار سلیمانی فرمانداری برگزار گردید .

آیت اله شاکری فر امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی با تفسیر آیه ابلاغ رسالت گفت پیامبر اکرم (ص) 23 سال شبانه روز تبلیغ اسلام نمود و با انواع منافقین و کافرین مبارزه نمود و در راه تبلیغ دین اسلام شکنجه های فراوان کشید و در آخرین حج خود که به حجه الوداع مشهور است در کنار برکه غدیر دستور توقف دریافت کرد که اگر این فرمان الهی را ابلاغ نکند مزد 23 سال رسالت را دریافت نخواهد کرد و این فرمان تکمیل دین اسلام و اتمام نعمت است و آن معرفی حضرت علی (ع) به عنوان وصی و جانشین خود است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی با اشاره به اینکه اولین بیعت کنندگان ، اولین بیعت شکنان بودند گفت همانهایی که بعد از پیامبر (ص) خلافت را بر عهده گرفتند در روز عید غدیر جلوتر از همه ،صفوف را کنار زدند و اولین افرادی بودند که بیعت نمودند ولی بعد از پیامبر (ص) اولین افرادی بودند که بیعت را شکستند.

امام جمعه شهرستان ممسنی شناخت عرفه را مقدمه و زیربنای شناخت غدیر بیان کرد و گفت دشمنان اهل بیت (ع) با تفسیر واژه (( مولی )) به دوست گفتند که مقصود پیامبر (ص) از « من کنت مولاه فهذا علی مولاه » دوستی با حضرت علی (ع) است که این تفسیری کاملا اشتباه است و چه ضرورتی دارد پیامبر (ص) در چنان گرمای طاقت فرسایی مردم را جمع کند و بگوید حضرت علی (ع) را دوست داشته باشید. و این تفاسیر در واقع توجیه عملکرد خلفای راشدین است.

سعید محمودی دبیر شورای فرهنگ عمومی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با تبریک اعیاد اسلامی قربان و غدیر ، گفت به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر نوراباد مسجد الغدیر در حاشیه پارک انقلاب و 200 متر مربع جنب مدرسه گلستان تربیت جهت ساخت مسجد کلنگ زنی می گردد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی از برگزاری جشن عید سعید غدیر خم در شهر نوراباد خبر داد و گفت این جشن توسط بنیاد غدیر شهرستان و همکاری شهرداری و شورای اسلامی و اوقاف و امور خیریه و سایر ادارات شهرستان به مدت سه شب در محل پارک کوثر برگراز می گردد و از ابتدای روز قربان تا غدیر در مسجد جامع  هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء جشن غدیر برگزار می گردد.

سعید محمودی برگزاری نماز عید قربان را از دیگر برنامه های این هفته نام برد و گفت این نماز به امامت آیت اله شاکری فر در روز یکشنبه 19 تیر ماه در مسجد امام سجاد (ع) رأس ساعت 7 صبح برگزار می گردد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی ،پخت و توزیع غذای نذری ، کرسی های آزاد اندیشی و مسابقات فرهنگی و هنری از جمله نقاشی ، خوشنویسی و … و ایستگاه صلواتی در محلات و روستاها را از دیگر برنامه های از قربان تا غدیر بیان کرد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =