نشست شورای فرهنگ عمومی فراشبند با موضوع اعتیاد و پاسداشت زبان فارسی

در این نشست، دو موضوع اعتیاد و پاسداشت زبان فارسی در شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

0 126

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند به ریاست حجت الاسلام هادی ابراهیمی امام جمعه ی شهرستان فراشبند روز سه شنبه 7 تیرماه 1401دردفتر امام جمعه برگزار شد.
در این جلسه ، دو موضوع اعتیاد و پاسداشت زبان فارسی در شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
حجت الاسلام هادی ابراهیمی طی سخنانی وظیفه شورای فرهنگ عمومی را در راستای فرهنگ سازی در جامعه عنوان کرد و گفت: کلیه مسئولان باید به صورت جهادی و شبانه روزی به فکر رفع مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی باشند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند افزود: با توجه به اینکه شهرستان فراشبند نیز درگیر اعتیاد به مواد مخدر است ، لذا با همت و برنامه ریزی درست قادر خواهیم بود نسبت به رفع این آسیب اقدام نماییم.
امام جمعه ی فراشبند به موضوع پاسداشت زبان فارسی نیز اشاره و پاسداری از فرهنگ ملی، زبان و ادبیات پارسی و تقویت هویت ایرانی را بیش از مسائل دیگر باعث رشد آگاهی فرهنگی و زمینه ساز همه ی جهش های مثبت سیاسی و اجتماعی خواند و گفت : رمز ماندگاری یک ملت این است که در زنده داشتن باور ها ، زبان و فرهنگ خود کوشا باشد وگرنه دستخوش خود باختگی فرهنگی خواهد شد.
محمد مزارعی معاون سیاسیی امنیتی فرمانداری فراشبند نیز در این جلسه گفت : تصمیمات و مصوبات شورای فرهنگ عمومی لازم الاجرا است و باید دستگاه‌های دولتی و غیردولتی کمک کنند تا مصوبات به خوبی اجرا، نهادینه و فرهنگ سازی شود.
وی با اشاره به اهمیت پیگیری رفع آسیب های اجتماعی ، از ادارات و تشکل‌های دینی و مردمی خواست ، برنامه‌های پیشنهادی اجرایی خود را جهت پیشگیری و مبارزه با اعتیاد ارائه دهند.
مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادامه این جلسه گفت: اصلی‌ترین وظایف شورا فرهنگ عمومی بررسی معضلات و مشکلات جامعه شهری و روستایی و سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگی و اجتماعی است که با ارایه راهکار و راهبردهای لازم در باره آنها تصمیم‌گیری می‌کند.
سحر احمدی و حسن کرمی روسای ادارات بهزیستی و شبکه بهداشت فراشبند در این جلسه گزارشی از وضعیت موجود و برنامه‌های این ادارات در جهت پیشگیری و درمان اعتیاد ارائه کردند.
لازم به ذکر است، در این نشست سایر اعضاء به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و مقرر شد همه دستگاه‌ها همت خود را در این رابطه بیشتر کنند و مصوباتی نیز به تصویب رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 14 =