آیین «ستاره های شهر» به افتخار و پاسداشت راست قامتان مجنون می شود

تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، میزبان آیین «ستاره های شهر» به افتخار و پاسداشت راست قامتان مجنون می شود.

0 223

ویژه برنامه های «ستاره های شهر» که برنامه اول آن با نام راست قامتان مجنون مزین شده است، آیین یاد شده نخستین پاسداشت ۲۵۰ شهید استان فارس در تاریخ 4/4/ 1367 و جزیره مجنون است. در این رویداد حماسی، عراق بعد از تصرف فاو و شلمچه در گام بعدی به سراغ جزایر مجنون خواهد رفت. عراق با تک مذبوحانه و ناجوانمردانه ای از منطقه کوشک ، طلاییه تا جزایر مجنون ، از ساعت ۴ بامداد ۶۷/۰۴/۰۴ آغاز کرد و ابتدا با آتش شدید توپخانه جزایر را زیر آتش گرفته و پس از آن بزرگترین عملیات هلی برن ارتش عراق در جزایر مجنون صورت گرفت ضمن این که بمباران گسترده شیمیایی از نوع سیانور نیز در دستور کار آنها بود و در نقاط مختلف استفاده شد بطوری که برخی نیروهای عراقی هم برای مصدوم نشدن از شدت آثار شیمیایی مجبور به استفاده از ماسک بودند!!!

در این برنامه که سه شنبه هفتم تیرماه  در تالار حافظ با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به همراه برنامه های متنوع برگزار شد، حضور خانواده‌های شهدای این عملیات زینت‌بخش برنامه بود.

در ادامه تصاویری از این رویداد را از نگاه دوربین « محمدسجاد شاه محمدی» مشاهده می نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =