سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ارسنجان

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ارسنجان

0 135

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ارسنجان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ارسنجان ، سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه فرماندار شهرستان دکتر رضایی و همچنین امام جمعه شهرستان و دیگر اعضای شورا حضور داشتند.

در این جلسه و پس از تلاوت کلام ، وحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا ، ضمن خیر مقدم به اعضای شورا ، پیرامون جلسات شورای فرهنگ عمومی توضیحاتی ارائه و به دستورکار جلسه پرداختند . در ادامه  ادارات آبفا ، آموزش و پرورش و شهردای پیرامون مصوبات جلسات قبلی شورا توضیحاتی ارائه نمودند .

در ادامه این نشست فرهنگی حاج آقا بهرامی امام جمعه و رئیس شورا ضمن ارائه گزارشی از جلسات شورا از اعضای شورا خواستند تا شخصا در جلسات حضور یابند . امام جمعه شهرستان پیرامون آموزه های دین اسلام و شیوه های اثربخشی آن توضیحاتی را ارائه دادند و افزودند اشتباهی که صورت گرفته اینست که دین را صنفی کرده ایم و چنین استنباط می شود که فقط روحانیون می بایست دین را تبلیغ کنند در صورتی که در متن روایات و آیات آمده است که تبلیغ دین یک وظیفه همگانی است و آنچه  بیشتر مردم و جوانان و نوجوانان از آن الگو میگیرند کارهای عملی ماست و ما باید یک الگوی عملی باشیم در تبلیغ دین و هرکدام از این دغدغه ها که در شورای فرهنگ عمومی مطرح می شود جزو آموزه های دینی ماست .

در ادامه این نشست دکتر رضایی فرماندار شهرستان گفت : معماری فرهنگی آمده است برای رشد اخلاقی و معنوی و مهمترین رسالت شورای فرهنگ عمومی فراهم آوردن زمینه ای است در شهرستان که مردم به رشد اخلاقی و معنوی برسند.

دکتر رضایی افزود ک پویایی شورای فرهنگ عمومی می بایست در هر جلسه نسبت به جلسات قبل  پویاتر و به روزتر باشد ، نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان همچنین پیرامون نداشتن وضعیت و پیست موتورسواری و دوچرخه سواری که جزو مصوبات سالهای قبل شورا بوده است گلایه نموده و از مسئولین زیربط درخواست پیگیری مجدانه نمودند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =