کارگاه آموزشی با موضوع آسیب های اجتماعی جوانان و نوجوانان ویژه مدیران کانونهای مساجد شهرستان سپیدان

کانونهای فرهنگی و هنری دارای ظرفیت های بسیار بالایی است که از قشر جوان و نوجوان تشکیل گردیده و می تواند در محله ها باعث تحولات مهمی در جهت روشنگری و ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه گردد

0 43

کارگاه آموزشی با موضوع آسیب های اجتماعی ویژه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان سپیدان برگزار گردید . در این کارگاه با حضور  امام جمعه ، فرماندار ،حجت الاسلام حسین امیدی مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد و حجت الاسلام محمد پور و تعدادی از مدیران دستگاهای فرهنگی در تاریخ 29/3/1401 در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .ابتدا سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سپیدان ضمن خوشامدگویی حاضرین گفت: کانونهای فرهنگی و هنری دارای ظرفیت های بلقوه و بلفعل فراوانی هستند که می توانند تاثیرات فراوان و تحولات عظیمی در جامعه داشته باشند .چرا که مدیران و اعضای این کانونها در محله ها از قشر پر انرژی و با ظرفیت ازجمله جوانان و نوجوانان که در حقیقت قشر تاثیر گذار و آینده ساز جامعه هستند، تشکیل گردیده .
حسینی افزود همین قشر می تواند در صورتی که در مسیر صحیح هدایت نگردد، باعث آسیب های فراوانی در جامعه شود چرا که این قشر آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند .لذا می طلبد که نسبت به این قشر جامعه حمایت و هدایت گری بیشتری شاهد باشیم .
در ادامه حجت الاسلام حسین امیدی مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان فارس گفت : یکی از مهم ترین برنامه ها جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه پر نمودن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می باشد .چرا که زمینه آسیب های اجتماعی برای جوانان و نوجوانان همین خالی بودن اوقات انها است که اگر در مسیر صحیح هدایت و پر نشود خسارت جبران ناپزیری را شاهد خواهیم بود .
آقای امیدی افزود کانونهای فرهنگی و هنری دارای ظرفیت بسیار بالا با ابزار هنر دینی در جهت ارتقاء فرهنگ جامعه هستند .لذا حمایت از کانونهای فرهنگی و هنری می تواند باعث تغییرات اساسی در جامعه گردد .
اقای امیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرستان سپیدان با توجه به شرایط گردشگری می تواند قطب مهم جهت ایجاد فضای امید و هم اندیشی و هم افزایی با برگزای تورهای گردشگری برای جوانان و نوجوانان باشید و در پر نمودن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تاثیر بسزایی داشته باشد .
در ادامه برنامه کارشناس بهزیستی شهرستان در خصوص انواع اسیب ها و مراحل رشد این اسیب ها و مقدار تاثیر آن بر قشرهای مختلف و راهکارهای مبارزه از آن آموزش های لازم به مدیران کانونها داده شد.در کارگاه که به منظور پرنمودن اوقات فراغت با موضوع مبارزه با اسیب های اجتماعی جوانان و نوجوانان برگزار گردیده بود ، در پایان به دستگاهای فرهنگی و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد که در این امیر خطیر تلاش نموده اند از طرف کانون مساجد استان لوح سپاه و هدایا تقدیم گردید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =