مهیا بودن بستر برای اجرای فریضه امر به معروف در لارستان

حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم، روز یکشنبه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر لارستان اظهار داشت: فریضه ارزشمند امر به معورف و نهی از منکر دو خصلت از ویژگی های بارز خداوند است و ما باید نسبت به انجام آن بیش از پیش حساس و مکلف به اجرای آن باشیم.

0 85

امام جمعه لار مرکز لارستان فارس گفت: بستر لازم برای حرکت های اثرگذار توام با تدبیر و عقلانیت در زمینه انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و البته پذیرش این مهم به عنوان یکی از ضرورت های اساسی دین از سوی مردم و شهروندان خداجوی این شهرستان به خوبی فراهم است .

حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم، روز یکشنبه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر لارستان اظهار داشت: فریضه ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر دو خصلت از ویژگی های بارز خداوند است و ما باید نسبت به انجام آن بیش از پیش حساس و مکلف به اجرای آن باشیم.
وی تصریح کرد: عدم اجرای این فریضه الهی و واجب دینی که این همه مورد تاکید اسلام قرار گرفته سبب بروز بسیاری از مشکلات و آسیب ها در جامعه می شود که برای جبران آنها باید هزینه های سنگین تری را متحمل شویم.
وی مسئولان و مدیران در دستگاه های مختلف اجرایی را صف اول برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: برای اجرای برخی امور سخت افزاری و نرم افزاری در این راستا غفلت هایی صورت گرفته که انتظار می رود با ورود فرماندار و حساسیت بیشتر مدیران این مهم بر سرانجام برسد.
امام جمعه شهر لار گفت: باید برخی روزنه های فسادزا و زمینه هایی که خود بروز ترک فعل و دوری از معروف ها می شود بسته شود و نباید بستر برای بروز ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی فراهم باشد.
موسوی خرم افزود: انجام این فریضه دینی باید بیش از پیش در اماکن عمومی و در سطح بازار و مراکز تجاری و فروشگاه ها تقویت شود و اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت هم نظارت بیشتری کنند.

فرماندار ویژه لارستان نیز در این نشست بر ضرورت ترویج و گسترش معروف ها در جامعه و از سوی متدینین و گروه های مختلف مردمی تاکید کرد و گفت: هرچه تمرکز بر روی کارهای نیکو بیشتر باشد ، بستر برای ترک فعل ها و منکرات هم بدون شک به مرور از بین خواهد رفت.
داریوش دهقان بر ضرورت حرکت های ایجابی برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: هرچه مسیر و بستر فعالیت به سمت معروف ها و تشویق و ترغیب کارهای نیک در جامعه رواج یابد، فضا برای ترک فعل ها و ناهنجاری های فرهنگی هم کمرنگ تر خواهد شد.
وی بیان کرد: برخی حرکت هایی از سوی جوانان مومن و انقلابی وبه صورت خودجوش در مساجد و کانون های فعال فرهنگی در شهر لار در حال انجام است که این مهم خود بهترین مصداق در راستای ترویج معروف ها است و این گونه فعالیت ها هم تقویت و هم بیشتر مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی از راه اندازی و تشکیل بنیاد فرهنگی مهدویت در لارستان خبر داد و گفت: با تقویت چنین مراکز مهم فرهنگی و دینی می توان جلوی برخی خرافه پرستی ها که چهره اسلام و دین را مخدوش می کنند گرفته شود و از طرفی خود بهترین و مناسب ترین مکان و بستر برای انجام فریضه امر به معروف است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + یک =