هنرمندان موسیقی نی ریز میزبان استاد نوید افقه

کارگاه یک روزه عمومی و تخصصی ریتم و کارگاه تنبک نوازی با حضور استاد نوید افقه از اساتید برجسته کشوری روز پنجشنبه دوم تیر ماه در آموزشگاه موسیقی راد برگزار شد.

0 283

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگاه یک روزه عمومی و تخصصی ریتم و کارگاه تنبک نوازی با حضور استاد نوید افقه از اساتید برجسته کشوری روز پنجشنبه دوم تیر ماه در آموزشگاه موسیقی راد برگزار شد.

این کارگاه یک روزه که به منظور توانمندسازی مربیان و هنرجویان اجرا شد برای دومین بار است که در دو سطح مبتدی و پیشرفته با مباحث تخصصی شامل دو کارگاه آموزشی درک ریتم و تنبک هر کدام بمدت چهار ساعت در دو کلاس دو ساعتی در نی ریز برگزار شده است.

 

این استاد برجسته کارگاه امسال را با پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به کارگاه 97 یاد کرد و از استعداد و نوازندگی هنرجویان نی ریزی تجلیل و از مربیان در ارائه آموزش صحیح به هنرجویان تاکید کرد

گفتنی است نوید افقه نوید افقَه زاده ۱۳۴۹، شیراز نوازنده ایرانی تنبک ، محقق موسیقی و از اساتید مطرح کشور و چهره شناخته شده جهانی در موسیقی ایرانی است که فراگیری سازتمبک را از سال ۱۳۶۲ در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی نزد محمود فرهمند بافی آغاز نمود و طی دوره‌های مختلف از تجربیات ایشان بهره‌مند شد. نوید افقه با گروه‌های مختلفی از جمله سروش، فرامرز پایور، دالاهو، آئینه و مسیحا، گروه عارف و بسیاری دیگر از گروه‌ها همکاری داشته‌است. برخی از آلبوم های ایشان شامل: معبد پیکره های چوبی، آفرینش، آوای خیال و همکاری در آلبوم های سفر عسرت اثر فرخزاد لایق، از دیر تا دور اثر ارژنگ سیفیزاده، وهم اثر حسام اینانلو، جوی نقره ی مهتاب اثر بهداد بابایی، پاسداشت حسین خان اسماعیل زاده اثر رضا پرویززاده، نغمه ساز ضربه آواز اثر ارژنگ سیفیزاده،  نواژه اثر مسعود شناسا، سیاه مشق اثر مهدی آذرسینا، راه بی نهایت اثر مدیا فرج نژاد، نان آب آواز اثر علی قمصری و … است.

ایشان تاکنون سه نمونه تمبک با صدادهی و تکنیک اجرایی متفاوت طراحی نموده‌است و کنسرت های بسیاری را در سراسر دنیا با اساتیدی همچون استاد فرامرز پایور استاد پرویز مشکاتیان استاد بهداد بابایی استاد کیهان کلهر اجرا نموده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دو =