نشست اعضای خانه مطبوعات و رسانه شهرستان اوز

کمیته آموزش مطبوعات و رسانه در ۴ نقطه استان تشکیل که استان میزبانی دوره آموزشی مطبوعات و رسانه شهرستان های جنوب فارس را به شهرستان اوز اختصاص داده است.

0 184

پس از گردهم آیی اعضای اصلی خانه مطبوعات شهرستان اوز در تاریخ ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ و انتخاب اعضای هیئت مدیره این خانه، دومین نشست تاریخ ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه آزاد اوز برگزار شد.
فروغ هاشمی مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز در این نشست عملکرد خانه مطبوعات اوز را ستود و گفت: خانه مطبوعات در این مدت فعالیت های خوبی خصوصا در بخش آموزش داشته است و از مدیران رسانه که به صورت رایگان اطلاعات و تجربه خود را در اختیار دیگران قرار می دهند و آموزش را به صورت مرتب خصوصا در سه شنبه های آموزش به صورت حضوری و مجازی دنبال می کنند تشکر کرد .
فروغ هاشمی از نبود رسانه چاپی و الکترونیکی در بخش بیدشهر و اقداماتی که باید انجام دهند تا به جرگه اهالی رسانه شهرستان اوز بپیوندند صحبت کرد و در ادامه افزود: اعضای خانه مطبوعات باید ممنون مدیرانی باشند که با وجود مشغله کاری و فرهنگی هدف را بر تربیت و آموزش در این حرفه گذاشته اند و در ادامه گفت کمیته آموزش مطبوعات و رسانه در ۴ نقطه استان تشکیل که استان میزبانی دوره آموزشی مطبوعات و رسانه شهرستان های جنوب فارس را به شهرستان اوز اختصاص داده است.
این نشست ساعت ۲۰ با تلاوت قرآن توسط محمدطاهر قاضی زاده آغاز سپس احمد خضری رئیس خانه مطبوعات ضمن عرض خوش آمد به اعضای حاضر انتصاب ابراهیم احمدی از همکاران رسانه را به سمت رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تبریک گفت و افزود:

در این سه ماه که نمایندگی خانه مطبوعات در اوز افتتاح گردید در زمینه آموزش عملکرد مطلوبی داشته است .
در ادامه محمدصدیق پیرزاد پیشکسوت این حوزه در مورد نقش مطبوعات در منطقه و پرورش افراد صحبت کرد.

ابراهیم احمدی مسئول آموزش خانه مطبوعات و رئیس دفتر نماینده در اوز گفت: آموزش باعث ارتقای کیفی رسانه ها می شود و درباره تشکیل کلاس های حضوری و آنلاینی به توضیح پرداخت و افزود :هدف مت آموزش اصولی است و ما مبنا را بر این امر مهم گذاشته ایم و در این راستا دکتر محمدرضا خالصی استاد دانشگاه و اهل رسانه به مناسبت روز قلم یا روز خبرنگار تیر یا مرداد برای تدریس به اوز خواهند آمد . وی علت افول رسانه های چاپی را حضور فعال فضاهای مجازی دانست.احمدی همچنین گفت : باید در کیفیت و آنچه وجود دارد برنامه ریزی کردو از اعضا خواست .
شریف بازرگانی نایب رئیس خانه مطبوعات و مدیر موزه مردم شناسی ضمن تذکر به بعضی از اعضاء که باید برای تکمیل مدارک اقدام کنند گفت: برای عضوگیری جدید باید فراخوان زده شود.
بازرگانی ضمن حمایت از برپایی جشنواره مطبوعات اظهار داشت: باید سعی شود تا به کمک خیرین این جشنواره در شهرستان برپا گردد.
وی افزود: تقویت خانه مطبوعات شهرستان اوز به معنای تقویت و افزودن مقام و منزلت خانه مطبوعات استان فارس است.
عبدالعزیز خضری دبیر خانه مطبوعات و رئیس دانشگاه آزاد گفت: خانه مطبوعات نشان خودباوری و رسانه ای شهرستان است.
وی بر هم پوشانی و اتحاد تاکید کرد و گفت: چرا شورای اداری یکطرفه باشد. باید همه اعضاء در سخنان و حرف ها مشارکت داشته باشند.
مسعود باقرزاده عضو خانه مطبوعات و مسئول اوز خبر گفت: مدرسان اوز قوی هستند و باید کلاس های فرا شهرستان تشکیل شود. شهر اوز فرهنگی است و باید کالای فرهنگی عرضه گردد.
حمیرا نامدار عضو خانه مطبوعات و خبرنگار پسین اوز اظهار داشت: لازم است تعدادی این جلسات بیشتر شده و با حضور همه اعضاء تشکیل شود تا از مطالب بهره گیری گردد.
محمدرفیع راوند بازرس خانه مطبوعات گفت: سعی شود جشنواره مطبوعات و رسانه تشکیل شود تا مردم شور و شوق فراوان رسانه ای را در شهر ببینند و منطقه را تحت تاثیر قرار گیرد. نمایشگاه ترتیب دهیم و رسانه و اهمیت آن در شهر نشان داده شود.
در پایان مذاکرات نشست مصوب شد که اعضاء تلاش کنند تا جشنواره مطبوعات و رسانه جنوب فارس با شرکت شهرستان های اوز، لار، جویم، گراش، خنج، مهر، لامرد، جهرم، زرین دشت و قیروکارزین در شهرستان اوز برگزار شود.
در یک ساعت آخر نیز به آموزش اختصاص داده شد و یک خبر تنظیم شده توسط پایگاه خبری موزه از نظر فنی مورد ارزیابی قرار گفت و نکات ضعف و مثبت آن بررسی گردید.
سپس از
اعضا درخواست کرد با شرکت در چنین جلساتی می توانند به تبادل دیدگاه ها و تعامل در راستای تحکیم جایگاه رسانه ها و پیگیری مطالبات عمومی کمک نمایند.

با تشکر از اهالی رسانه و در اختیار گذاشتن خبر و انعکاس خبر
عکس از عبدالرحیم نوروزی و مریم سمیعی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 4 =