چهره های رنگی در گراش

کارگاه چهره پردازی، با موضوع تکنیک و اصول اولیه چهره پردازی، در گراش، برگزار شد.

0 146

کارگاه چهره‌پردازی با تدریس ماشاالله بلبلی، از چهره پردازان شهرستان، با مجوز اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش و زیر نظر انجمن نمایش گراش در ۲۶ و ۲۷ خردادماه  1401 و در آموزشگاه هنرهای نمایشی هفت‌برکه برگزار شد.

مهدی آیینه افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش، با استقبال از برگزاری این کارگاه گفت: هنر چهره پردازی، از هنرهای بسیار مهم و شاخص در زمینه هنرهای نمایشی است که می توان گفت این کارگاه، دومین کارگاه آموزشی هنر چهره پردازی در شهرستان بوده است و می تواند شروعی برای برگزاری دوره های هنری مرتبط با هنرهای نمایشی باشد.

ماشالله بلبلی، مربی این کارگاه با 18 سال سابقه کار در زمینه چهره پردازی، گفت: بیان تاریخچه‌ای از هنر گریم، آشنایی با لوازم مورد نیاز برای گریم، پیر و جوان کردن صورت و درست کردن زخم و استفاده از رنگ، موضوعاتی بود که در این کارگاه آموزش داده شد. ۶ هنرجو در این دو کارگاه شرکت کردند و گواهی پایان دوره دریافت کردند. همه هنرجویان شرکت کننده در کارگاه از شهر اوز بودند و تنها یک هنرجوی ۹ ساله به نام یلدا یحیایی از گراش در کارگاه حضور داشت. با وجود سن کم، او را بسیار با استعداد دیدم. امیدوارم افراد دیگر هم وارد این کار شوند تا در کل باعث رونق هنر نمایش در گراش شود.

گفتنی است، بلبلی، پیش از این دو دوره کارگاه آموزشی در لار و یک کارگاه در گراش برگزار کرده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 9 =