همایش بزرگ پیشگیری از اعتیاد در فیروزآباد

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر همایش بزرگ پیشگیری از اعتیاد در تالار هنراداره فرهنگ و ارشاداسلامی  فیروزآباد برگزار گردید.

163

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر همایش بزرگ پیشگیری از اعتیاد در تالار هنراداره فرهنگ و ارشاداسلامی  فیروزآباد برگزار گردید.

این همایش روز یکشنبه 29 خرداد ماه، سال جاری از ساعت 9 صبح الی   12 با حضور حبیب اله جمشیدی فرماندار، محسن رضا بشارت امام جمعه، سلیمان شریفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، پورآقایی رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولین و اقشار مختلف مردم توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره بهزیستی و مراکز ترک اعتیاد شهرستان فیروزآباد برگزار گردید.

این همایش میزبان سید موسی حسینی دبیر محترم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و قدرت اله محکم کارشناس مسئول پیگشیری از اعتیاد بهزیستی استان فارس بود.

شریفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزآباد در حاشیه برگزاری این مراسم ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر تداوم و برگزاری چنین کارگاه های مهارتی و آموزشی در راستای آموزش و آگاه سازی به خانواده ها با معضلات و آسیب های ناشی از مصرف موادمخدر به ویژه مواد صنعتی که به گونه های مختلف در دسترس جوانان می باشد در طول سال ضروری دانست.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش توجه به مقوله نقش باورها و اعتقادات دینی در پیشگیری از اعتیاد، خواستار توجه ویژه به ارتقاء ارزشهای دینی و اسلامی در جهت کمک به پیشگیری از مصرف مواد مخدر و اعتیاد شد و برگزاری کارگاه های آموزشی و اطلاع رسانی ویژه خانواده دانش آموزان را خواستارگردید.

مدرس این همایش قدرت اله محکم  هدف از برگزاری این همایش را آشنایی خانواده ها با گونه های جدید مواد مخدر اعم از سنتی و صنعتی برشمرد.لذاحساسیت والدین را نسبت به رفتارها و کردارهای فرزندان که در معرض پدیده شوم اعتیاد می باشند عامل موثری در پیشگیری به موقع در اعتیاد در بین خانواده ها معرفی کرد، و به صورت مشروح به آموزش پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد پرداختند.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه کتاب و پوستر فرهنگ سازی پیشگیری از اعتیاد در محل لابی تالار هنر برپا گردید که با استقبال مسئولین و علاقمندان مواجه شد.

 

 

نظرات بسته شده است.