معاون استاندار فارس: هنر دریچه‌ای برای ورود به مفاهیم قرآن کریم است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اعتقاد به اینکه هنر دریچه‌ای برای ورود به مفاهیم انسانی، الهی و اسلامی قرآن کریم است،گفت: اگر از این جنبه هنری به قرآن نگاه کنیم قطعا توان تأثیرگذاری ما بر جامعه بشری بیشتر خواهد شد.

0 294

دکتر اسماعیل محبی‌پور روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب اظهار کرد: هنر می‌تواند زیبایی بخش کلام و زیبایی بخش تمام فعالیت‌های انسان باشد. به دلیل اینکه هنر از یک ذات پاک الهی نشأت می‌گیرد می‌تواند زیبایی‌ها را به طور کامل به تصویر بکشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: زمانی که این زیبایی‌ها را در عرصه قرآن که کلام وحی است قرار می‌دهیم و هنر خوشنویسی و تذهیب هم کلام وحی را به صحنه می‌کشد و در معرض دید قرار می‌دهد، قطعا جذابیت الهی با شیرینی و لطافت هنر بر دل‌ها می‌نشیند.

محبی‌پور ادامه داد: مفاهیم کلام الهی نیاز به تأویل، تفسیر و ترجمه دارد اما با ارائه کلام قرآن از طریق هنر، کسانی که آن را از طریق صوت خوش بشوند یا از طریق خط خوش یا نقاشی زیبا ببینند مجذوب خواهند شد.

وی اضافه کرد: آثاری که در این نمایشگاه و نمایشگاه‌های کشورهای غیرمسلمان ارائه شده تأیید کننده این موضوع است که حتی کسی که با زبان و مفاهیم قرآن آشنا نیست به صرف تماشای این زیبایی‌ها و جمال تابلوها، جذب قرآن کریم و مفاهیم الهی می‌شود.

این نمایشگاه تحت عنوان غوغای خاموش و با نمایش آثاری از زهرا خوشبخت و محمد نعمتی از ۲۰ خردادماه آغاز به کار کرده و تا ۳۰ خرداد ماه ادامه داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 12 =