شورای توسعه فرهنگ قرآنی فارس تشکیل جلسه داد

نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس به ریاست احمدرضا نداف، مدیرگروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

0 215

در این نشست، پیرامون کارکرد و پویایی موسسه‌های قرآنی، پویش‌های اجتماعی در زمینه قرآن و عترت و چگونگی ترکیب اعضا گفتگوها آغاز شد.
احمدرضا نداف در این نشست با اشاره به برپایی نشست‌ها و رویدادهای قرآنی دهه کرامت، دو رویداد قرآنی برگزارشده در آستان احمدی و محمدی (شاهچراغ) (ع) و استهبان را بهترین رویدادهای این دهه دانست و گفت: در راستای فرهنگ‌سازی قرآنی، برآنیم تا در کنار رویدادهای گذشته همچون برگزاری محفل‌های قرآنی، رویدادهای نویی را با نگرش به زمینه‌های ویژه و نو، برنامه‌ریزی کنیم.
نداف، رفتن به سوی رویکردها و ایده‌های نو در زمینه قرآن و عترت را همراه با گیرایی مردمی، زمینه‌ای برای نهادینه‌سازی و مردمی‌سازی رویدادهای قرآنی خواند و افزود: از کارکردهای این شورا، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برپایه برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی برای نهادینه‌سازی فرهنگ قرآنی در جامعه است.
گفتنی است در این نشست اعضا به این برآورد رسیدند که نهادها و دستگاه‌هایی که در زمینه قرآن و عترت کارکرد سازمانی دارند، اعضای اصلی و دیگر دستگاه‌ها یا چهره‌های قرآنی نیز به تناسب و ضرورت موضوع نشست، دعوت شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =