کِل، روی صحنه سینما فرهنگ گراش

نخستین جشنواره موسیقی هنرجویی کل، در سینما فرهنگ گراش، اجرا شد.

0 183

جشنواره موسیقی هنر جویان آموزشگاه آزاد موسیقی رایگان، بعد از سه سال وقفه، امسال، 26 و 27 خرداد ماه 1401، در سینما فرهنگ گراش، برگزار شد. این جشنواره که با هدف حمایت از آموزشگاه های آزاد هنری، اجرا گردید، با استقبال بی نظیر علاقمندان مواجه گردید.

مهدی آیینه‌افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش، در آغاز این جشنواره گفت: سه سال و نیم وقفه به علت کرونا و یا کاهلی ما، ‌باعث شد برنامه موسیقی نداشته باشیم. سعی می‌کنیم در ادامه هر نیم سال یک برنامه موسیقی داشته باشیم. در این مدت شیوه کار آموزش موسیقی هم تغییر کرده است، محل آموزش الان در آموزشگاه‌های آزاد است و این جشنواره به عنوان جشنواره موسیقی آموزشگاه آزاد رایگان برگزار می‌شود. دوست دارم به جز موسیقی در نقاشی، هنرهای تجسمی و … هم آموزشگاه‌های آزاد و خصوصی داشته باشیم و یک رقابت سالم شکل بگیرد.

عباس امانی، رییس انجمن موسیقی گراش نیز چند جمله کوتاه گفت: کرونا زرد بود و تا ما می‌خواستیم اجرا کنیم نارنجی می‌شد. امیدوارم این حرکت همچنان ادامه داشته باشد. زیرا فرصتی برای به چالش کشیدن و محک زدن هنرجویان موسیقی است که باعث رشد سطح توانایی موسیقایی این هنرجویان می گردد.

در این جشنواره ۱۳ گروه و نوازنده مختلف ازهنرجویان آموزشگاه آزاد موسیقی رایگان با مدیریت مجید رایگان، به روی صحنه رفتند و با اجرای ۳۱ قطعه کوتاه موسیقی آموخته‌های خود را به نمایش گذاشتند. هنرجویانی از شهرهای گراش، لار و اوز با سازهای گوناگون مانند سنتور، دف، گیتار، ویولن، فلوت، بلز، تار، تنبک و … نیز نوازندگی کردند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 2 =