آیین پایانی هفته ی فیلم و عکس آباده برگزار شد

هفته ی فیلم و عکس آباده به ایستگاه پایانی خود رسید

0 132

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده میثم خداداد فرماندار شهرستان آباده در این آیین با بیان اینکه شهرستان آباده بعنوان مهد فرهنگ و هنر شناخته می شود، گفت: باید برای بهره مندی همه افراد جامعه از هنر در قالب نشست های ادبی، نمایشگاه ها، جشنواره ها و گنجینه های هنری ظرفیت سازی شود.

میثم خداداد با تاکید بر لزوم حمایت جدی از هنرمندان این شهرستان برای خلق آثار هنری ماندگار افزود: اگر امروز در حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان سرمایه گذاری شود در آینده شاهد حضور جوانانی از همین خطه در جشنواره های کشوری و بین المللی فیلم و عکس خواهیم بود که برای شهرمان افتخار آفرین هستند.

هادی فرخی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در آیین پایانی هفته ی فیلم و عکس این شهرستان با اشاره به فعالیت های بسیار خوب انجمن سینمای جوان این شهرستان گفت : انجمن سینمای جوانان ایران دفتر آباده همه ساله برنامه ها و ایده های بسیار خوب و خلاقانه ای را برای جذب نوجوانان عزیز به سمت فعالیت های هنری به خصوص سینما و عکاسی دارد ، فضا و بستر لازم برای ادامه ی مسیر علاقه مندان به سمت هنرهای سینمایی فراهم است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی در ادامه بیان داشت: اولین گامی که باید برای آموزش هنر کودکان و نوجوانان برداشته شود و آنان در مسیر صحیح قرار گیرند این است که برنامه های متعدد با رویکر خلاقیت های نوجوانان در دستور کار قرار گیرد ، بدون برنامه ریزی لازم جذب حداکثری کو.دکتان و نوجوانان به سمت فعالیت های هنری میسر نخواهد بود ، انجمن سینمای جوانان ایران دفتر آباده اتفاق خوبی را در حوزهی عکاسی و سینمایی رقم زده که امید است همچنان ادامه یابد و همه ساله شاهد افتخار آفرینی نوجوانان و جوانان عزیز در عرصه ی هنرهای عکاسی و سینمایی باشیم .

در ادامه ی برنامه دکتر هومن نادری کارگردان فیلم ( من زالم ) به بحث در خصوص اسطوره شناسی در سینما پرداخت و پس از آن هنرمندان و علاقه مندان به سینما ، به نقد و بررسی فیلم های کوتاه کودک و نوجوان پرداختند .

پس از کارگاه نقد و بررسی ، توسط فرماندار و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، گواهی نامه های اعضای انجمن و نوجوانان فیلم ساز اهدا گردید .

یادآور می شود هفته ی فیلم و عکس آباده به همت انجمن سینمای جوان ، فرمانداری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مرکز آباده شناسی برگزار شد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 12 =