رکورد خوشنویسی با ناخن توسط هنرمند کازرونی به ثبت ملی رسید

علیایی که سه سال است با ناخن دو دست راست و چپ خوشنویسی می‌کند، اظهار داشت: بصورت قرینه‌نویسی و آینه‌ای با کمک استخوان و ناخن دو دست قادر به نوشتن هستم

0 207

طی مراسمی رکورد خوشنویسی و زیبا نویسی با ناخن بدون استفاده از قلم نی، ماژیک یا خودکار که برای اولین بار در ایران توسط جمال علیایی هنرمندخوشنویس  کازرونی صورت می‌گیرد، با حضور ناظر کشوری، به ثبت ملی دست یافت.

این هنرمند کازرونی که خوشنویسی را از سال ۷۳ شروع کرده است در گفتگو با کازرون نگاه گفت: از ابتدا زیر نظر استاد مهدی هنرجویان خوشنویسی را شروع کردم و سال‌هاست که به عشق امام حسین (ع) نمایشگاه‌های متعددی را برپا و پوسترهای بسیاری را ارائه کرده‌ام.

علیایی که سه سال است با ناخن دو دست راست و چپ خوشنویسی می‌کند، اظهار داشت: بصورت قرینه‌نویسی و آینه‌ای با کمک استخوان و ناخن دو دست و حتی به صورت خوابیده قادر به نوشتن هستم. به مدت پنج سال نیز به زندانیان آموزش می‌دادم، که در این دوران دچار سانحه تصادف و صدمات شدیدی شدم اما چنانچه با کرم امام حسین(ع) به این توانمندی هنری دست‌یافته‌ام، با لطف ایشان نیز از تصادف و مرگ رهایی یافتم.

در این مراسم همچنین رضایی مدیر و مسوول موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران با تحسین این هنر گفت: جناب علیایی بدون استفاده از هرگونه ابزاری اقدام به خوشنویسی و تندنویسی می کنند و چندین روش متعدد را همزمان با سرعت انجام می‌دهند که این خود یک رکورد بی نظیر با کیفیت جهانی است که در موسسه ثبت رکورد های ملی ایران ثبت می شود.

وی ضمن تبریک ثبت این رکورد به مردم کازرون و استان فارس، با اشاره به روند ثبت شش ماهه آن تصریح کرد: پس از ارتباط و راستی آزمایی‌ها، مدارک در شورای ثبت رکورد مطرح و بررسی شد که نهایتا جهت داوری و ثبت رکورد ملی به شهرستان کازرون اومدیم.

رضایی با تایید رعایت تمام استانداردهای زیبانویسی و تندنویسی در این اثر بیان داشت: از مسوولین استان فارس و شهرستان کازرون خواهش‌مندم نسبت به رکوردداران در هر حوزه‌ای اعم از ورزشی، هنری، ادبی، فرهنگی یا هر رشته دیگر توجه و حمایت ویژه داشته باشند تا برای فعالیت بهتر انگیزه پیدا کنند و با آموزش توانمندی‌هایشان به گسترش رکوردها کمک کنند.

در پایان مراسم با اهدای لوح و مدال ثبت رکوردها، از این هنرمند کازرونی تقدیر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =