دیدار غلامرضا خوش اقبال معاون فرهنگی و رسانه ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اعضای هیآت مدیره و بازرس اتحادیه چاپخانه داران و صنوف

ارزش چاپ به صنعت نیست؛ به هنری است که به صنعت آراسته شده است.

0 257

غلامرضا خوش اقبال معاون فرهنگی و رسانه ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با اعضای هیآت مدیره و بازرس اتحادیه چاپخانه داران و صنوف وابسته استان فارس عنوان کرد: چاپ و حوزه های وابسته به چاپ یک صنعت نیست بلکه هنری است که به صنعت آراسته شده است.  معاون فرهنگی و رسانه به همراه کارشناس امور چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس  با حضور در دفتر اتحادیه چاپخانه داران و صنوف وابسته استان فارس با اعضای هیأت مدیره و بازرس این اتحادیه دیدار کرد. ایشان با اشاره با اینکه دنیا در حال پیشرفت و متمدن تر شدن است افزود با تسخیر همه عرصه ها توسط فضای مجازی هنوز کتابها و آثار چاپی جایگاه خاص خود را حفظ کرده و از اهمیت برخوردار است.

غلامرضا خوش اقبال تصریح کرد چاپ همسو با انقلاب فرهنگی در مسیر تمدن بشر بوده است و چاپخانه داران از عناصر ارزشمند فرهنگی و هنری هرکشور به ویژه ایران محسوب می شوند و یاد بزرگان درگذشته و پیشکسوتان و فعالان حوزه چاپ که نامداران فرهنگ استان فارس پهناور هم بوده اند قابل تامل است. ایشان اشاره داشتند که حوزه چاپ استان فارس  اضلاع مثلثی را تشکیل می دهند که یک ضلع آن اتحادیه چاپخانه داران استان فارس ، ضلع دیگر چاپخانه داران استان و ضلع دیگر آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  خواهد بود. در کنار یکدیگر بودن و هم راستا بودن این سه ضلع برای موفقیتهای آینده ی استان از اهمیت برخوردار بوده و اداره کل در این مسیر از اتحادیه و چاپخانه داران حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

ایشان با اشاره به ارائه راهکارها برای تحکیم زیربناهای چاپ استان با توجه به دانشهای به روز هنرچاپ در استان فارس ، افزود اگر زیرساختهای چاپ استان را مستحکم و همراه با آینده نگری تعریف کنیم می توانیم به اهداف متعالی و سیاست های مورد نظر در حوزه چاپ دست یابیم. تجربه ها و تلاشهای دوره قبل اتحادیه و پیگیری های صورت پذیرفته امروز چراغ راه ما خواهد بود.

امسال بر آن هستیم با حضور تاثیرگذار اتحادیه چاپخانه داران استان فارس روز ملی صنعت چاپ را متفاوت ببینیم و جشنواره منطقه ای چاپ و صنوف وابسته را با جدیت دنبال کنیم تا این روز رویکردی متعالی تر داشته باشد در استان فارس.

معاون فرهنگی و رسانه عنوان کرد حتی با در نظر داشتن فضاهای مجازی امروز هنر چاپ در زندگی مردم نقش مهم و تاثیرگذاری دارد؛ ایشان در ادامه تاکید داشت که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با جدیت در کنار اتحادیه چاپخانه داران خواهد بود تا با سازمان سمت و اتاق اصناف مرکز استان برای رفع تداخل شغلی و رسته ای حوزه چاپ با دیگر اتحادیه های صنفی، مراحل را تسریع کرده و قدرتمند پیش رود. از سویی دیگر اتحادیه چاپخانه داران زیرساخت های آموزش این هنر را در سطح استان فارس و همچنین بازرسی از واحدهای چاپی استان فارس و نظارت بر آنها را فراهم کند تا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستانهای استان فارس شاهد رونق و پیشرفت این هنر صنعتی در سطح استان باشیم.

محمدابراهیم نجابتی رئیس اتحادیه چاپخانه داران و صنوف وابسته با اشاره به نقش و جایگاه چاپ افزود: سالهاست که هنر چاپ ناقل مهم فرهنگ است و حتی با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی هنوز هم تورق کتاب لذت بخش است. ایشان ضمن قدردانی از اعضای محترم گذشته اتحادیه چاپخانه داران استان فارس بیان کردند تشکیل اتحادیه چاپخانه داران استان با فراز و نشیب های فراوان روبرو بوده است و امروز پس از گذشت سالها برای حفظ این بیناد ارزشمند در تلاش هستیم با اتحاد و همدلی اعضای هیأت مدیره و بازرس جدید اتحادیه با رویکردی جدید برای پیشبرد اهداف و سیاست های حوزه چاپ فارس با تعامل حداکثری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس که از گذشته نیز برقرار بوده است، مسیر را ادامه دهیم. در این جلسه آقایان اشرافی، دژستان، امینی، عاقل زاده ، دوست فاطمه نیز حضور داشتند و با بیان اینکه اتحادیه بازوی توانمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خواهد بود، هر کدام به بررسی مسائل اتحادیه و مشکلات چاپخانه های استان فارس و همچنین بیان راهکارهایی برای تقویت حوزه چاپ پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − دو =