اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون در سال جدید با محوریت اصلاح ساختار و تاکید بر برگزاری منظم جلسات، تشکیل شد*

دبیر شورای فرهنگ عمومی کازرون : اتحاد و هم‌افزایی ما در این شورا می‌تواند سبب ساز تحول مثبت فرهنگی در شهرستان کازرون باشد.

0 164

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون در سال جدید با دستور جلسه بررسی و بازبینی تشکیلات  و ساز و کار شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برگزار شد.

محمد صباحی امام جمعه کازرون با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد تحول در برگزاری نشست‌های شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون گفت: لازم است که از این پس موضوعات اصلی فرهنگ شهرستان طی جلساتی مستمر مطرح شود و موضوعات مناسبتی و خرد در جلسات جداگانه و کمیته‌های مربوطه بررسی شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون با معرفی اعضای حقوقی و حقیقی شورا و لزوم حضور شخص مسئول اصلی و لازم الاجرا بودن مصوبات شورا ادامه داد: اهمیت شورای فرهنگ عمومی شهرستان ها به گونه‌ای است که در سطح استان براساس عملکرد روسای ادارات و ارگان ها در این شورا، امتیاز دهی و تصمیم گیری برای تصدی مسئولیت می‌شود.

محمدعلی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون و نایب رئیس این شورا، به اهمیت ایجاد نقشه جامع مدیریت فرهنگی شهرستان اشاره و به بیان بخشی از روند برگزاری قسمت‌های مختلف شورا پرداخت و گفت :  مبحث شورای فرهنگ عمومی، صرف محوریت موضوعات جزء شهرستان نیست. بلکه کمیته‌هایی ذیل مباحث خرد تشکیل و تصمیم گیری شود تا نتایج کمیته در جلسه مطرح گردد.

وی افزود : حضور جدی و بامطالعه اعضا برای یک کار مدون و سند چشم انداز فرهنگ شهرستان الزامی است.
دبیر شواری فرهنگ عمومی کازرون ، با اشاره به اینکه مسئولیت های فرهنگی در کشور ما بین ارگان های مختلف تقسیم شده یادآور شد: باید هر کدام از مجموعه های فرهنگی، گوشه ای از این قالی را بلند کنیم تا نتیجه حاصل گردد.
فروزنده تاکید بر این که رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده جز با مدیریت واحد صورت نمی گیرد گفت: در کشور، مدیریت فضای فرهنگی به شورای عالی انقلاب فرهنگی سپرده شده و در شهرستان ها به شورای فرهنگ عمومی.
وی  هم چنین افزود: اتحاد و هم‌افزایی ما در این شورا می‌تواند سبب ساز تحول مثبت فرهنگی در شهرستان کازرون باشد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 5 =