جشنواره زیر سایه خورشید در روز میلاد امام رضا (ع) در اوز برگزار شد

در روز ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت توفیق برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید نصیب شهرستان اوز شد.

0 236

به گزارش سنا ملاحت: جشنواره زیر سایه خورشید ب استقبال از خادمین حرم مطهر امام رضا (ع) شنبه ۲۱ خرداد در روز میلاد امام رضا (ع)ساعت ۱۰ صبح در سالن ورزشی میراحمدی با حضور مسئولین و مردم برگزار شد.
ابتدای برنامه مسئولین شهرستان و مردم حاضر در سالن به استقبال خادمین رفته و زینب عدالتی عضو کوچک‌دارالقرآن بشارت شعر و متن خوش آمدی تقدیم مهمانان کرد.
ابتدای مراسم
محمد محمدی فرماندار شهرستان اوز ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم ویژه به خادمین و حاضرین، ایام دهه کرامت و میلاد علی بن موسی الرضا (ع) و کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (ص) را تبریک گفت و افزود:امروز توفیقی حاصل شد، که در خدمت خدام آستان قدس رضوی باشیم و ان شاءالله بتوانیم از وجود و حضور خادمین بهره کافی ببریم. و در پایان از دستگاه های اجرایی شهرستان، ادارات و نهاد های مختلف که زحمت برگزاری این مراسم را کشیدند تشکر نمود.
در این مراسم شیردل از خادمین حرم مطهر امام رضا به مولود خوانی پرداخت و پس از آن فاطمه نجاتی عضو انجمن ادبی تائب اوز و از فرهنگیان شهرستان چند دوبیتی از سروده خود در وصف امام رضا خواند.
حاج آقا نورانی از خادمین حرم مطهر امام رضا بود روایاتی از امام رضا تعریف کرد و ابراز خوشحالی نمود که در روز ولادت امام رضا (ع) این توفیق نصیب شهرستان اوز شده است. وی گفت دانش آموزان دهه ۸۰ میتوانند عدد ۴۴ را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۸۸۸ ارسال کنند تا در برنامه های متنوع حرم امام رضا در تابستان شرکت کنند.
در این مراسم
از دختران شهرستان اوز که توانمندی را با وجود کم توانی معنا کرده بودند و هنرمند ،پژوهشگر و برگزیده چند مسابقه بودند از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره بهزیستی و امور زنان و خانواده فرمانداری شهرستان اوز تجلیل به عمل آمد که اسامی این عزیزان به شرح زیر است:
روشندل سوسن و مریم محمدی آزاد حافظ کل قرآن کریم و هنرمندان پرتوان عاطفه مدنی, گلناز فریدونی، جهان هرمی، مریم الماسی، فاطمه برازنده، فاطمه یادگاری و پیمانه پاکروان .
در ادامه به صورت میان برنامه گروه کاراته نونهالان دختر اوز به هنرنمایی و گروه سرود ائمه الهدی پسران اوز سرود امام رضا را اجرا کردند.
در پایان برنامه نیز سرود سلام فرمانده توسط دانش آموزان مدارس اجرا شد.
نمایشگاهی از آثار دختران هنرمند به مناسبت دهه کرامت و روز دختر برپا گردید که بیشتر آثار از هنرمندانی که تجلیل شدند بود و توسط مسئولان و عموم مردم بازدید بعمل آمد.
در پایان خادمین حرم مطهر این مراسم را بسیار زیبا و متفاوت خواندند و گفتند ارادت مردم شهرستان اوز به فرزندان پیامبر اکرم مثال زدنی است.
قاری این برنامه حسین افشاری و مجری برنانه وحیدرضایی بود که برنامه را به خوبی مدیریت کرد. در ساعت ۱۲:۳۰ ظهر جشنواره زیر سایه خورشید با پذیرایی و اهدای تبرک به پایان رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 17 =