زمینه‌سازی تأمین چرخه اقتصادی هنرمندان تجسمی با رونق نگارخانه‌ها

نخستین نشست مدیران نگارخانه‌های استان را دنبال و با حضور معاون هنری و سینمایی برگزار کردیم. در این نشست مشکلات و دغدغه‌‌های نگارخانه‌داران مطرح و شیوه تسهیل شرایط برپایی نمایشگاه‌ها بررسی شد. در همین راستا و برای همراهی با مراکز، برنامه بازدید از نمایشگاه‌های درحال برپایی در دستور کار قرار گرفت و هر هفته با حضور در نگارخانه از نزدیک با هنرمندان و مدیران مراکز تبادل نظر خواهد شد.

0 342

سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، جمعه ۲۰ خردادماه در آیین گشایش نمایشگاه‌های تجسمی ۲ نگارخانه جم و آبنوس حضور یافت.

موسوی‌نژادیان با حضور در نگارخانه جم، در آیین گشایش نمایشگاه تذهیب «غوغای خاموش» از زهرا خوشبخت شرکت جست و سپس از نمایشگاه‌های خوشنویسی «همنشینی نگاره‌ها»، از محمد نعمتی و نقاشی‌های علیرضا کریم‌پور دیدن کرد.

سید رسول موسوی‌نژادیان در بازدید این نمایشگاه‌ها، با تنی چند از هنرمندان هنرهای تجسمی به ویژه زهرا خوشبخت و محمد نعمتی به گفتگو پرداخت و پویایی چندین ساله آن‌ها که برآیندش آفرینش آثار گوناگون و با ارزش است را ارج نهاد و گفت: افزون شدن ارزش آثار نمایش داده شده را مدیون همراهی و همکاری ریشه‌دار آنها است.

وی همگامی هنر اصیل و کلام وحی را که به کوشش و همراهی این دو هنرمند ارزشمند فارس و همکاری شیما سهرابی، مدیر نگارخانه جم به ظهور رسیده است را مورد توجه ویژه خود قرار داد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین در آیین گشایش نمایشگاه «زن از نگاه هنرمند» به میزبانی نگارخانه آبنوس شرکت کرد و این نمایشگاه را برآیند نگاه ویژه به زنان دانست.

کوشیار ضیایی، کارشناس هنری و نگارخانه‌های استان نیز در این بازدید با شناساندن هنرمندان حاضر و زمینه فعالیت آن‌ها، درباره کارکرد نگارخانه‌ها و روند برگزاری نمایشگاه‌ها سخن گفت و توجه ویژه به مراکز نمایشگاهی هنرهای تجسمی را زمینه‌ساز حضور پویاتر هنرمندان این عرصه و گردش روان‌تر چرخه اقتصادی هنرمندان تجسمی دانست.

ضیایی افزود: بر پایه همین نگاه، نخستین نشست مدیران نگارخانه‌های استان را دنبال و با حضور معاون هنری و سینمایی برگزار کردیم. در این نشست مشکلات و دغدغه‌‌های نگارخانه‌داران مطرح و شیوه تسهیل شرایط برپایی نمایشگاه‌ها بررسی شد. در همین راستا و برای همراهی با مراکز، برنامه بازدید از نمایشگاه‌های درحال برپایی در دستور کار قرار گرفت و هر هفته با حضور در نگارخانه از نزدیک با هنرمندان و مدیران مراکز تبادل نظر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 14 =