آیین پایانی جشنواره ادبیات بومی استان فارس در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۱با حضور دکتر خوش اقبال معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در تالار شمس اصطهباناتی استهبان برگزار شد.

آیین پایانی جشنواره ادبیات بومی استان فارس در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۱با حضور دکتر خوش اقبال معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در تالار شمس اصطهباناتی استهبان برگزار شد.

0 346

در این مراسم که روسای ادارات و نهادهای شهرستان ، شخصیت های فرهنگی و هنری ، شرکت کنندگان در جشنواره و اهالی فرهنگ و هنر حضور داشتند آقایان امید کیامرث رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، میرزاده معاون فرماندار استهبان ، محمدرضا آل ابراهیم رییس انجمن داستان نویسان استهبان به ترتیب به حضار خیرمقدم گفته و از دست اندرکاران و شرکت کنندگان در این جشنواره که برای نخستین بار در استان فارس برگزار می شد تشکر کردند.
امید کیامرث رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان ضمن خیر مقدم به حضار در مورد برگزاری روند جشنواره ادبیات بومی مردم فارس توضیحاتی ارائه دادند و به صورت ویژه از عوامل و دست اندرکاران دبیرخانه جشنواره تشکر و قدردانی کردند.
در ادامه دکتر خوش اقبال نیز برگزاری این جشنواره را برای نگهداری و پاسداشت فرهنگ ها و سنن بومی محلی بسیار ضروری دانست و بر تداوم برگزاری هر ساله این جشنواره تاکید کرد و قول مساعد داد که حمایت های لازم در این خصوص از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت پذیرد.
اجرای واسونک خوانی توسط اسماعیل پسران هنرمند پیشکسوت شهرستان استهبان از دیگر برنامه های این مراسم بود.
برگزیدگان جشنواره ادبیات بومی مردم استان فارس:
• لوح تقدیر و وجه نقد به مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای پژوهش در بخش آداب و رسوم مردم فارس به سرکار خانم فاطمه تسلیم از شهرستان جهرم اهداء گردید.
• لوح تقدیر و وجه نقد به مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای پژوهش در بخش ترانه های کار، ترانه های مادرانه و لالایی های مردم فارس به سرکار خانم حدیث رضایی از شهرستان شیراز اهداء گردید.
• لوح تقدیر و وجه نقد به مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای پژوهش در بخش ترانه های کار، ترانه های مادرانه و لالایی های مردم فارس به جناب آقای حمید رضا شیبانی از شهرستان آباده اهداء گردید.
• لوح تقدیر و وجه نقد به مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای پژوهش در بخش خوراک ها و گونه های مختلف نان محلی فارس به سرکار خانم راضیه افاضل از شهرستان لار اهداء گردید.
مقام های جشنواره ادبیات بومی مردم استان فارس:
• مقام دوم، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و وجه نقد به مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای پژوهش در بخش آداب و رسوم مردم فارس به جناب آقای محمود بهره مند از شهرستان داراب اهداء گردید.
• مقام دوم، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و وجه نقد به مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای پژوهش در بخش ترانه های کار، ترانه های مادرانه و لالایی های مردم فارس به سرکار خانم فروغ هاشمی از شهرستان اوز اهداء گردید.
• مقام دوم، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و وجه نقد به مبلغ ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای پژوهش در بخش خوراک ها و نان های محلی فارس به سرکار خانم نسیم آل ابراهیم از شهرستان استهبان اهداء گردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 14 =