سومین حرم میزبان کارگاه پوستر «چراغ شهر» شد

«چراغ شهر» نام کارگاه تخصصی تولید پوستر است که به مناسبت بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) با حضور اساتیدی همچون محمد روح الامین و محسن گل آرایش میزبان علاقه مندان شد تا از این طریق سرفصل ها و رویکرد این کارگاه آموزشی، انتقال یابد.

0 163

کارگاه پوستر یاد شده، با حضور حمید رضا قانعی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، نوزدهم و بیستم خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۹ صبح الی ۱۹ در تالار شهید دستغیب حرم مطهر حضرت احمد بن موسی کاظم علیه السلام برپا گردید و علاقه مندان پس از ثبت نام در این برنامه آموزشی حضور یافتند که با همکاری آستان مقدس احمدی و محمدی، معاونت فرهنگی شهرداری شیراز، حوزه هنری خانه طراحان انقلاب اسلامی فارس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

در همین راستا، دبیر مجمع طراحان انقلاب اسلامی شیراز (بیت) با اشاره به سرفصل ها و رویکرد این کارگاه آموزشی، گفت: با توجه به نیازسنجی که انجام شد و پوسترهای گرافیکی که از شخصیت حضرت احمد بن موسی وجود داشت که خیلی تعدادشان کم بود و از انگشتان دست هم کمتر بود ما به عنوان تشکلی مردمی و نیازهای مردم و دغدغه هایی که وجود داشت، «چراغ شهر»کارگاه تخصصی تولید پوستر را برپا کرده ایم.

سعید کریمی افزود: این طرح های گرافیکی شامل تولید 25 پوستر تخصصی است و 25 هنرجو نیز در این طرح حضور دارند که 10 نفر از آن ها غیراستان فارسی و بقیه از شهرستان ها هستند و استاد روح الامین از تهران دعوت شده اند و حضور داشتند و استاد محسن گل آرایش نیز از شیراز به تدریس این مبحث پرداخت.

وی اظهار داشت: کارگاه های مجمع طراحان انقلاب اسلامی به صورت رقابتی نیست و به صورت رفاقتی و همدلانه و رویکرد آن، آموزشی و تولید اثر است و در ادامه کارها در اختیار حرم قرار خواهد گرفت که به مناسبت های مختلف از آن ها استفاده کنند، مثل دهه کرامت که پوستری با نگاه به شاهچراغ نداشته ایم.

کریمی بیان کرد: در سه سال گذشته که این مجمع راه اندازی شده است، هر 3 ماه یک رویداد داشته ایم و بر این باوریم که، باید نیازسنجی کنیم که چه چیزی نیاز مردم است و با توجه به این رویکرد، کنش اجتماعی خود را انجام می دهیم.

گزارش تصویری

سومین حرم میزبان کارگاه پوستر «چراغ شهر» شد
سومین حرم میزبان کارگاه پوستر «چراغ شهر» شد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 8 =