آزمون عملی مهارتی آموزشگاه های آزاد هنری در ممسنی برگزار گردید

0 246

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی ؛آزمون مهارتی آموزشگاه های آزاد هنری با حضور ۷۰ نفر از هنرجویان برگزار گردید.
سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی گفت در شهرستان ممسنی دو آموزشگاه آزاد هنری ، آموزش هنر را زیر نظر این اداره بر عهده دارند یکی آموزشگاه آزاد هنری نگارستان به مدیریت خانم دامن افشان و دیگری موسسه فرهنگی و هنری فرتاک به مدیریت خانم کاویانی می باشند و از موسسات معتبر آموزش هنرهای تجسمی و مورد تایید این اداره می باشند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با اشاره به فعالیت آموزشی هنر در آموزشگاه های آزاد هنری گفت در این آموزشگاهها ، آموزش ها مطابق با سر فصل ها و شیوه نامه آموزشی سراسر کشور صورت می پذیرد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با سراسر کشور ؛ آزمون عملی و کتبی برگزار می کند و به افرادی که در آزمون مهارتی نمره قبولی ۱۴ از ۲۰ را کسب نمایند گواهینامه معتبر با امضای مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اخذ می نمایند.
سعید محمودی تعداد افراد شرکت کننده در آزمون عملی رو ۷۰ نفر هنر جو بیان کردند و گفتند که از این تعداد ۱۴ هنرجو از موسسه فرهنگی و هنری فرتاک ممسنی و ۳۰ هنرجو از آموزشگاه آزاد هنری نگارستان و ۲۶ هنرجو از آموزشگاه آزاد هنری آفتاب کازرون در این آزمون شرکت نمودند که از مدیران آموزشگاه ها و مربیان آن  هاتقدیر و تشکر به عمل می آید.
سعید محمودی اهداف برگزاری این آزمون را علاوه بر دریافت گواهینامه پایان دوره آموزشی؛ اعطای مدرک دیپلم هنر به متقاضیان بیان کرد و گفت افرادی که خواهان مدرک دیپلم هنر هستند با مراجعه به آموزشگاه های آزاد هنری؛ درخواست خود را مبنی بر اخذ دیپلم هنر تحویل میدهند و با شرکت در کلاس های آموزشی و اخذ مهارت کافی ، خود را برای شرکت در این آزمون ها آماده می کنند و این آزمون ها تعدادی از واحدهای درسی این متقاضیان محسوب می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی ، رشته ها و استانداردهای آزمون مهارتی را به شرح زیر بیان کرد و گفت این آزمون در ۵ رشته و ۸ استاندارد برگزار گردید.
رشته گرافیک رایانه ای جدید  با استانداردهای کاربر رایانه؛ طراحی گرافیکی سیاه و سفید ؛ طراحی گرافیکی رنگی؛ تایپ رایانه ای ؛ گرافیک رایانه ای
رشته چهره سازی جدید با استاندارد طراحی عمومی ؛ طراحی چهره؛ نقاشی چهره
رشته تصویرسازی و جلوه های ویژه رایانه ای با استاندارهای کاربر ‌adobe primier ; after effect ; lllustrator

رشته گرافیک رایانه ای با استاندارد های کاربر رایانه؛ طراحی گرافیک رنگی ؛ تایپ رایانه ای
عکاسی دیجیتال

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − چهار =