لامرد میزبان دکتر اسماعیل آذر استاد برجسته ادبیات فارسی

محفل ادبی شب شعر و موسیقی با حضور اسماعیل آذر خادم برگزیده فرهنگ رضوی، استاد ادبیات فارسی و مجری برنامه معروف " مشاعره" در سالن شهید انصاری ارشاد لامرد برگزار شد.

0 167

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد،محفل ادبی شب شعر و موسیقی با حضور اسماعیل آذر خادم برگزیده فرهنگ رضوی، استاد ادبیات فارسی و مجری برنامه معروف ” مشاعره” در سالن شهید انصاری ارشاد لامرد برگزار شد.

این مراسم ادبی که اجرای آن را دکتر زهرا آراسته بر عهده داشت با استقبال بی نظیر علاقمندان، ادب دوستان و هنرمندان لامردی روبرو شد.

استاد اسماعیل آذر در این محفل اظهار داشت: زبان فارسی با فردوسی و حافظ رنگ و آب خاصی می‌گیرد. در شعر حافظ عاطفه، فرهنگ، اسطوره، جامعه انسانی و جامعه الهی را در اوج می‌بینید. در شعر مولوی سراسر عاطفه است و بوی انسان، بوی خدا و… می‌دهد. فردوسی بوی حکمت می‌دهد.

این استاد برجسته ادبیات فارسی بیان کرد: هیچ حماسه دیگری به اندازه شاهنامه حکمت ندارد و بوی خدا نمی دهد و شاهنامه فردوسی در این زمینه یک دفتر حکمت است.

 وی در پایان گفت: هنرمند متعهد یعنی کسی که تعهد داشته باشد تا انسان را از غم ها دور کند نه اینکه آلام و رنج ها را نشان مخاطب خود بدهد.

در این محفل  ادبی که شاعران خطه جنوب کشور حضورداشتند، شاعران : اکبر کریمی، احمد عالی، مایا مجرد، محمد نعیمی، رحمان بشردوست، شهلا خرم پور و حسن علی زاده  به قرائت سروده های خود پرداختند.

اجرای دو قطعه موسیقی سنتی با صدای محمد صفری از گروه موسیقی زخمه مورد توجه حاضران قرار گرفت.

مشاعره، نقالی خوانی نوجوانان از شاهنامه فردوسی، شعرخوانی دانش آموزان از دیوان حافظ از دیگر بخش های این محفل ادبی بود.

در پایان با حضور محمد هنرپیشه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد از خدمات دکتر اسماعیل آذر، استاد ادبیات فارسی با اهداء تابلو فرش تصویر خود استاد تجلیل و قدردانی شد.

گفتنی است این محفل ادبی به همت موسسه فرهنگی انجمن روشنای لامرد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − چهار =