سبک زندگی اسلامی – ایرانی با رویکرد دهه کرامت و فرهنگ رضوی در هشتاد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات

هشتاد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات

0 225

سبک زندگی اسلامی – ایرانی با رویکرد دهه کرامت و فرهنگ رضوی در هشتاد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس  هشتاد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان  بوانات در محل سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد.  این جلسه به ریاست حجه الاسلام والمسلمین علی مدد زارع امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات، حجه الاسلام والمسلمین ساریخانی امام جمعه مزایجان و حضور مدعوین و سایر اعضاء با دستور جلسه بررسی سبک زندگی اسلامی – ایرانی در نهاد خانواده ، و چگونگی ارایه راهکارهای برنامه های اجرایی در برنامه ریزی های گرامیداشت دهه کرامت و بزرگداشت 14خرداد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15خرداد برگزارشد.

حجه الاسلام والمسلمین زارع در این نشست گفت: نسل جوان و نوجوان ما در عصر حاضر نیاز به توجه بیشتری دارد و متاسفانه تاحدی از این موضوع غافل بوده ایم. نوجوانان و جوانان همواره با انجام کارهای بزرگ و موثر ثابت کرده اند که می توان به آنها اعتماد کرد. ایشان ادامه داد: هم اکنون هرچه داریم از روحیه جهادی و مقاومت به ارث مانده از روزگاران هشت سال دفاع مقدس است و به فرموده رهبر کبیر انقلاب دفاع مقدس انقلاب ما را بیمه کرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات نقش آموزش و پرورش در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن نقشی مهم و انکارناپذیر دانسته و ازمدارس به عنوان خط مقدم  جبهه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی یاد کرد.

وی  درادامه این جلسه گفت: وقتی از سبک زندگی آن هم با نام اسلامی – ایرانی می گوییم، با چنان جامعیتی مواجهیم که برنامه ها و اقدامات مترتب بر تمامی ابعاد فرهنگی، در واقع گامی در مسیر نیل به این هدف والاست که با اجرایی شدن برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی با خرد و همت جمعی، می توان به آرمان های خوب طراحی شده آن رسید.  چراکه فرهنگ را مجموعه باورها و ارزشها در جامعه می دانیم و شکل گیری این باورها و ارزشها در اذهان نوجوانان و جوانان بسیار مهم و حیاتی به نظر می رسد و به همین دلیل می بایست در راستای شکل گیری صحیح این باورها و ارزشها اقدام به الگوسازی نمود.

فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان بوانات با بیان نقش موثر  دوستان و هم سالان را در شکل گیری شخصیت و باورهای نوجوانان و جوانان گفت : فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ غالب و گسترده‌ای است که در میان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌ای از عقاید،‌ ارزشها، جلوه‌های احساسی و هنجارهاست که اجبار اجتماعی غیر رسمی از آن حمایت می‌کند و فراتر از گروهها و اقشار خاص در کلیت جامعه مورد قبول است.

حجت الاسلام ساریخانی امام جمعه مزایجان نیز با این نظر که فرهنگ تعیین کننده چگونگی تفکر و احساس اعضای جامعه استبیان داشت : فرهنگ راهنمای اعمال انسانها و معرف جهان بینی‌های آنها در زندگی است. فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ غالب و گسترده‌ای است که در میان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌ای از عقاید،‌ ارزشها، جلوه‌های احساسی و هنجارهاست که اجبار اجتماعی غیر  از آن حمایت می‌کند و فراتر از گروهها و اقشار خاص در کلیت جامعه مورد قبول است.

لازم به ذکر است ،  خانم مودت رییس جامعه بسیج زنان بوانات ، خانم کامگارزهرا کامگار از کارگروه خانواده  میهمانان این جلسه بودند که به ارائه نقطه نظرات خویش درخصوص دستور جلسه پرداختند.

درخواست از مسوولین کشوری و استانی در خصوص حل مشکل نهضت ملی مسکن بر اساس فرهنگ ، سنت و ارزشهای اخلاقی ،اجتماعی شهرستان ،  پیگیری برنامه های گرامیداشت دهه کرامت وحضور کاروان زیر سایه خورشید ، بزرگداشت مراسم مربوط به 14 و15 خرداد، برگزاری همایش شعر وچاووش رضوی یادمان حضرت شاه میر حمزه ابن موسی الکاظم (ع) در روستای هدف گردشگری و دوستدار کتاب امامزاده بزم ، فعال سازی موسسات ،انجمن ها و کانون های فرهنگی وهنری مساجد  وبهره گیری از ظرفیتهای موجود آنها وانتخاب مشاورین جوان در نهادها و ادارات شهرستان از جمله مصوبات نشست هشتاد و دومین جلسه  شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + یازده =