در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس با امام جمعه آباده مطرح شد: فراهم کردن زمینه برای اجرایی شدن «برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس» از اولویت های ماست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در سفر به شهرستان آباده و دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن موسوی خراسانی، گفت: توجه و تمرکز بر مزیت های رقابتی هر شهرستان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی می تواند زمینه ساز تحول در عرصه های فرهنگی استان باشد.

0 169

حمید رضا قانعی افزود: در دولت سیزدهم و با رویکرد جدی در امر مردمی سازی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و بستر سازی برای نقش آفرینی مجموعه های مردمی انشاالله رویدادهای فرهنگی با نوآوری و خلاقیت بیشتری همراه خواهد شد و توجه جدی به ظرفیت های فرهنگی، ادبی و هنری هر کدام از شهرستان های استان فارس در دستور کار ماست و با جدیت برای محقق شدن آن تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، خاطر نشان کرد: اجرایی سازی «برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس» دورنمایی امیدوارنه را در مقابل ما قرار داده است و از پراکنده کاری و موازی کاری در عرصه های فرهنگی جلوگیری می نماید.

در ابتدای این نشست میثم خداداد، فرماندار شهرستان آباده با اشاره به فعالیت های فرهنگی هنری منطقه و تاکید بر این شهرستان به عنوان شهر هنر منبت، گفت: تلاش داریم تا با تلاش های لازم، مردم بتوانند تغییرات فرهنگی اجتماعی را مشاهده کنند و در راستای توسعه فرهنگی آباده به برپایی نمایشگاه دائمی مشاغل نیز اشاره داشت که در حال راه اندازی می باشد.

در ادامه حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان آباده بر تلاش بیشتر مسئولین در امر فرهنگ و توجه ویژه به ظرفیت های موجود در شهرستان های فارس تاکید نمودند.

گفتنی است، در این سفر حمید رضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به اتفاق خوش اقبال معاون فرهنگی، سلیمانی مسئول امور شهرستان ها، و رئیس فرهنگ و ارشاد و دیگر مسئولان شهرستان، ادای احترامی به شهدای این منطقه در گلزار شهدا با تقدیم شاخه گل کردند و با فرماندار، امام جمعه، دیدار داشتند و سپس از کانون فرهنگی هنری مسجد جامع و گروه سرود آباده نیز بازدید نمودند.

مدیر کل و هیات همراه همچنین، نشست صمیمی و دیداری با خانواده شهید علی طهماسبی در منزل برادر این شهید هنرمند داشتند و از کارگاه ساخت سازهای سنتی به مدیرت استاد مهدی دهقان به عنوان کارآفرین موفق با حدود 110 نیروی مشغول به کار بازدید کرده و به دیدار حجت عسکری هنرمند پیشکسوت منبت کار و دیدار با اهالی فرهنگ، ادب و هنر شهر آباده پرداختند.

گزارش تصویری سفر مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به شهرستان آباده/ کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − چهار =