با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار می‌شود

در آستانه دهه کرامت اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان فرهنگی، دبیرکل و مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و علاقه‌مندان به فرهنگ منور رضوی دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ در حرم مطهر شاه‌چراغ(ع) برگزار می‌شود.

0 342

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی رمضانی دبیرکل به همراه جمعی از مدیران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، برگزیدگان و علاقه‌مندان به فرهنگ منور رضوی دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰ در جوار بارگاه مطهر شاه چراغ(ع) برگزار می‌شود.

همچنین این مراسم به صورت زنده از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد www.iranpl.ir، صفحه آپارات www.aparat.com/iranpl و صفحه اینستاگرام نهاد @iran.libraries پخش خواهد شد.

گفتنی است یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، با انتشار فراخوانی از ۲۲ خرداد ماه همزمان با آغاز دهه کرامت شروع به فعالیت کرده است.

این جشنواره که از ششمین دوره خود زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شده، طی ۵ سال اخیر با افزایش چشمگیر آمارهای کمی و کیفی همراه بوده، بدون تردید می‌تواند نقش مهم و قابل ملاحظه در ترویج و گسترش و تعمیق فرهنگ پربار رضوی و ولایی ایفا کند.

بطوریکه ششمین دوره این جشنواره با مشارکت بیش از ۲۳۵ هزار نفر، هفتمین دوره با مشارکت بیش از ۶۴۸ هزار نفر، هشتمین دوره با مشارکت بیش از ۵۵۸ هزار نفر، نهمین دوره با مشارکت بیش از ۱ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر و در دهمین دوره نیز علی رغم مشکلات و چالش‌های پیش رو به واسطه شیوع بیماری کرونا در کشور که به حذف بخش مکتوب این جشنواره و تمرکز بر شرکت از طریق فضای مجازی منجر شد، بیش از ۱ میلیون و سیصد هزار نفر مشارکت داشتند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 1 =