امام جمعه شهرستان سروستان: نیاز به کار فرهنگی داریم

در دیدار معاون توسعه مدیرت و منابع داره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با امام جمعه شهرستان سروستان مطرح شد: نیاز به کار فرهنگی داریم و اگر ساختمان فرهنگ و ارشاد کوچک است باید آن را گسترش داد.

0 429

در ابتدای این نشست غلامرضا یوسفی نژاد با اشاره به اینکه آقای جلالی که به تازگی مسئولیت فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان را بر عهده گرفته اند، از نیروهای پویا و با پیشینه هست، گفت: خانم شفیعی که در یک سال گذشته با اینکه نیروی شهرستان دیگری بود و با اصرار آمدند و پذیرفتند باعث شده تا اکنون یک نیروی دیگری به این اداره افزوده شود.

وی افزود: با آنکه بودجه های دولتی بسیار کم بود توانستیم با همکاری سرپرست اداره سروستان کارهای یر زمین مانده را پیش بردیم. یک مجتمع داریم که دست راه و شهرسازی است و بایستی به ما واگذار شود و به دنبال آن هستیم که آن را به سرانجام برسانیم. می طلبد که جناب جلالی با تجربه های خودشان پیگیر کارها باشند تا فرهنگ و هنر این شهرستان را پویا تر از پیش پی گیرند.

در ادامه عبد الصمد سلیمانی مسئول امور شهرستان های اداره کل نیز گفت: در مقوله فرهنگ و هنر و شورای فرهنگ عمومی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و نقشه مهندسی فرهنگی برای برش شهرستانی در این فصل جدید و با تجربه های اقای جلالی بتوانید آن را به سرانجام برسانید و شورای تحول فرهنگی شهرستانی هم آیین نامه آمده است که مکمل شورای فرهنگ عمومی است و تجربیات ایشان بتواند در پیشبرد آن کوشش کنند چونکه فرهنگ هنگامی که مردمی باشد.

امام جمعه شهرستان سروستان در این نشست صمیمی با تاکید بر اینکه نیاز به کار فرهنگی داریم، نه مکان و نه نیرو و اگر ساختمان فرهنگ و ارشاد کوچک است باید آن را گسترش داد، گفت: خوشحالیم آقای جلالی که همکار ما هستند سال گذشته که کازرون در شورای فرهنگ عمومی در کشور اول شد، توانستند نقش فرهنگ و ارشاد را در این کسب افتخار بسیار موثر کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسوی اظهار داشت: در این چند سال مسولین بومی و هماهنگ هستند گاهی تامین اعتبارات سخت می شود که کارها را کند می کند شورای فرهنگ عمومی اولا و دوم در زمینه برنامه های فرهنگی و هتری پررنگ تر شود. و چون ما شهرستان نفت خیز هستیم بتوانیم از طریق وزارت نفت تامین مالی شویم که تجهیز شده و می شود با تعامل کار را پیش برد به شرطی که این بودجه ها برگشت نخورد.

امام جمعه شهرستان سروستان بیان داشت: در زمینه ادبیات و تعزیه و قرآنی کارهای بزرگی شده است حتی موسیقی که هنرمندان خوبی داریم و می توانند کمک حال خوبی باشند و به دنبال شناسایی معضلات و راه کارها از طریق شورای فرهنگ عمومی هستیم تا از همه ظرفیت ها برای کارهای شهرستانی بهره بریم.

محمد جواد جلالی نیز به عنوان ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سروستان خاطر نشان کرد: امیدواریم که بتوانیم گامی در زمینه فرهنگ و هنر برداریم. آنچه در اداره فرهنگ و ارشاد مهم است گسترده بودن کارکردها از قرآنی تا موسیقی است، ولی در شهرستان ها مهم شورای فرهنگ عمومی است تا آنجا که قاضی می تواند بر پایه آن حکم بدهد و از سوی دیگر می تواند همراستایی و هماهنگی بین دستگاه های را فراهم آورد و می توان از این طریق معضلات فرهنگی و اجتماعی را حل کرد.

جلالی گفت: هر دستگاهی فرهنگی از نظر گزارش هایی که می دهند سرسام آور است، ولی خروجی ندارد و برای برآیند گرفتن آن بایستی از طریق شورای فرهنگ عمومی برنامه ها را پیش برد.

مرضیه شفیعی نیز که مسئولیت قبلی این اداره شهرستان را بر عهده داشت در پایان با آرزوی توفیق بر دست اندرکارن و مسئولان جدید، گفت: در این بازه زمانی اندکی که مسئولیت داشتم تلاشم بر این بود که اداره را در تمام فعالیت های محوله را به نحو شایسته ای به سر انجام رسانم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 6 =