آئینه ها میزبان علاقمندان به هنرسوم در آباده

آئینه ها با آثار نقاشی و خوشنویسی دو زوج هنرمند میزبان علاقمندان به هنر سوم خواهد بود

0 228

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده آیین گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی سید رضا حسینی و آثار نقاشی فرانک محرم انجام شد

در این مراسم که با حضور مسئولین شهرستان و جمع کثیری از هنرمندان  انجام پذیرفت ، میثم خداداد فرماندار شهرستان آباده ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های شایسته هنرمندان هنرهای ترسیمی ضرورت پشتیبانی و حمایت هنرمندان فعال این عرصه را لازم و ضروری دانست و افزود : بسیاری از مشکلات اجتماعی موجود با معرفی هنر به نسل جوان و ترغیب ایشان به استقبال از هنر مرتفع خواهد شد .

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی آباده ابراز داشت : هنرهای ترسیمی فقط به منظور لذت بردن و الهام خلاقانه مورد استفاده قرار              نمی گیرد ، بلکه می تواند با نمایان ساختن مشکلات جامعه در قالب یک اثر هنری، به ریشه کن شدن مشکلات و بالطبع پرورش جامعه کمک کند.

هادی فرخی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت برپایی نمایشگاه‌های هنرهای ترسیمی و تجسمی ابراز داشت به واسطه این گونه از هنر هاست که می توان بدون اتکا به دانستن زبانی خاص، ازاین طریق مفهوم فرهنگی مقبول را اشاعه داد.

هادی فرخی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده هنر های ترسیمی  رایکی از مهم ترین راه ها برای ساخت تاریخچه مستند جامعه دانست و افزود : با ابزار هنرمی توان نسل های آینده  را به گونه ای پرورش داد که بتوانند درک بهتری از شیوه تفکر، ارزش ها، ایده آل ها و سایر موارد تاثیر گذار در جامعه را داشته باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده فعالیت بسیار خوب و موثر آموزشگاه های آزاد هنری و مدرسین آن مجموعه های تحت نظارت را مثبت ارزیابی کرد و افزود : شهرستان آباده 14 آموزشگاه آزاد هنری در بخش های تجسمی و موسیقی را در خود جای داده و اساتید بنام و متخصصی در آن مجموعه های تحت نظارت مشغول به تدریس علاقه مندان به هنر می باشند .

سید رضا حسینی هنرمند فوق ممتاز خوشنویسی و مدیر آموزشگاه هنرهای تجسمی آیینه آباده هدف از برگزاری نمایشگاه آیینه ها را شناساندن هنر مفهومی و خلاقانه به علاقه مندان به هنرهای تجسمی عنوان کرد و بیان داشت : هنرهای تجسمی یه اصل بسیار مهم برای ثبت ایده ها و خلاقیت های هنری است که هنرمند می تواند با استفاده از عناصر زیبایی شناسی و انتزاعی اثری را خلق نماید و این همان هنرم مفهومی است که مخاطب با دیدن آثار هنری خلاقانه با آن ارتباط برقرار می کند .   

وی درادامه افزود : بنده از سال 1364 فعالیت خود را در حوزه ی خوشنویسی آغاز نمودم و بیش از ۳۰ سال در انجمن خوشنویسان و آموزشگاه آزاد هنری آئینه در شهرستان آباده به تدریس خوشنویسی مشغول هستم . به لطف خداوند مهربان مدرک فوق ممتاز خوشنویسی را در سال 1390 دریافت نمودم و هم اکنون نیز کلاس های دوره ی استادی را نزد استاد محمد حیدری سپری می نمایم.

فرانک محرم مدرس هنر نقاشی در آموزشگاه هنرهای تجسمی آیینه گفت : سال هاست که در حوزه ی نقاشی فعالیت دارم و این نمایشگاه تجربه ی چندین ساله ام برای شناساندن هنر نقاشی آن هم با سبکی نوین به علاقه مندان هنر نقاشی است ، امید که مورد رضایت اهل هنر و علاقه مندان به هنرهای تجسمی واقع شود .

وی در ادامه بیان داشت : بیش از ۳۰ سال است که به تدریس هنر نقاشی در سبک های مختلف فعالیت دارم که یکی از افتخارات بنده در طی سال ها تلاش در حوزه ی هنرهای تجسمی ، به تصویر کشیدن چهره ی ۴۵۰ شهید شهرستان بود که خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزارم .

شایان ذکر است نمایشگاه آئینه ها با 30 اثر خوشنویسی و 15 اثر نقاشی بر روی مخمل و بوم ، از هفتم  لغایت دوازدهم خردادماه سال جاری ، در محل نگارخانه استاد ذوالفنون میزبان علاقمندان به هنرهای تجسمی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − یک =