کلنگ خانه ادبیات در مرودشت به زمین نشست

آئین کلنگ زنی خانه ادبیات مرودشت با حضور مهندس جلال رشیدی نماینده شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی و مهدی رنجبر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

0 251

طی مراسمی با حضور جلال رشیدی نماینده شهرستان های مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان، مهدی رنجبر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد زارع بخشداری مرکزی ، محمد جواد گرانمایه رئیس اداره کتابخانه های عمومی، پیشکسوتان و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه آئین کلنگ زنی خانه ادبیات مرودشت برگزار گردید.
در این جلسه مهدی رنجبر ضمن خیر مقدم به حاضرین و نماینده شهرستان از سجاد همایون خیر فرهنگی تشکر کرد و گفت: خانه ادبیات مرودشت که امروز کلنگ آن در این مجموعه به زمین خواهد نشست توسط آقای سجاد همایون و به یاد پدر بزرگواشان احداث و به جامعه ی فرهنگ، هنر و ادبیات اختصاص خواهد یافت.
وی در این مراسم در باب ادبیات گفت: این روزها راه نجات ما ادبیات و داستان است و داستان، شعر و نمایش است ما همزادپداری را به ما می آموزد، وقتی داستانی را میخوانیم از عشق، مقاومت، مسائل اجتماعی و فرهنگی قهرمانان داستان باخبر و از طریق گفتمان داستان در دل جامعه قرار گرفته و با افراد همراه شویم.
رنجبر افزود: داستان به ما امید می بخشد و در آن یاد چگونه مانند شخصیت های داستان امیدوار باشیم و شعر به زیبایی هرچه تمام تر داستان را می سراید و نمایش بسیار زیبا و دراماتیک داستان را اجرا می کند.
در این جلسه سجاد همایون خیر فرهنگی و از پیشکسوتان شعر مرودشت ضمن تشکر از حضور مسئولین و هنرمندان گفت : همیشه در ذهنم بودم که به ادبیات و شعر آن طور که باید و شاید پرداخته نشده چه از منظر فیزیکی چه معنوی زیرا تنها مکان محفل ادبی مرودشت به یک اتاق کوچک در تالار مهر ختم می شد که در خورشان ادبیات مرودشت با آن پیشینه نبود و مرا به این فکر واداشت تا در این راه گامی بردارم و امروز این اتفاق به همت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه دوستان رقم خورد که امیدوارم بتوانم در کوتاه ترین زمان ممکن آن را احداث و به اهالی فرهنگ و ادب شهرستان تقدیم نمایم.
در این جلسه مهندس رشیدی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی از حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر ابراز خرسندی کرد و از سجاد همایون خیر فرهنگی و مهدی رنجبر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر نمود و گفت: هنر مدیر این است که از حداقل ها بهترین بهره را برده و رخ دادهای حداکثری را رقم بزنند و این اتفاق به توسط رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتاده و در این مدت حضور ایشان در شهرستان شاهد تحولات خوبی در حوزه زیرساخت و حمایت های معنوی از هنرمندان هستیم که جای بسی خوشحالی و خرسندی ست.
وی بیان داشت: یکی از دلایلی که بنده در جمع های فرهنگی و هنری شما شرکت می کنم اولا این است بر خودم واجب می دانم حامی حوزه فرهنگ ، هنر و رسانه باشم زیرا زیر ساخت یک جامعه در حوزه فرهنگی شکل می گیرد و ثانیا در یک طول یک دوره زمانی عده ای سعی داشتند هنرمندان را از قطار انقلاب پیاده و با تفکرات نام مناسب و عجیب و قریب خود آنان را از این راه دور کنند، اما از زمانی که در جمع شما حضور یافتم به این مطلب پی بردم که شما از خودم من که دایه ی انقلابی بودن دارم جلوترید و انقلابی بودنم را از من بهتر می داند زیرا انقلابی بودن یعنی برای کشور و مردم کار کردن و آنان را راضی نگه داشتن درچهاچوب های خود و هنرمندان آن را از هرکسی بهتر می دانند و به آن به خوبی عمل می نمایند و امیدوارم در کنار شما بتوانیم اقدامات خوب و موثری در حوزه فرهنگ و هنررقم بزنیم.
رشیدی بیان داشت: من از حضور در جمع شما انرژی مضاعفی می گیرم زیرا شما در جمع خود با روی باز از من استقبال می کنید و این باعث می گردد بتوانم در بخش های دیگر با انگیزه ی بیشتر فعالیت نمایم.
نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی خانه ادبیات و محافل ادبی را یک فضای آرام بخش دانست و گفت: امیدوارم با احداث این مکان بخشی از مشکلات این حوزه مرتفع شده و این افراد بتوانند در یک فضای آرام و دل نشین به فعالیت های فرهنگی و ادبی پرداخته و زمینه حضور جوانان و علاقمندان در این حوزه را نیز فراهم نمایند.
در پایان از سجاد همایون خیر فرهنگی تقدیر شد و با حضور مسئولین، پیشکسوتان و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کلنگ خانه ادبیات مرودشت به زمین نشست و این مکان توسط سجاد همایون از شاعران شهرستان در زمین بالغ بر 100 متر مربع در ضلع شمالی تالار مهر احداث خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + هفده =