ایرانی، همواره چراغ را روشن و مانع گمراهی راه خواهد شد

با حضور رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس سومین جلسه شورا فرهنگ عمومی اقلید در سال جاری برگزار گردید

0 295

آیت‌الله لطف الله دژکام،  رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ،امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس ، در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اقلید که با موضوع برش نقشه فرهنگی مهندسی استان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، عنوان داشت: در طول سالیان گذشته مقام معظم رهبری ناظر بر مسائل فرهنگی بوده و چندین بار تعابیری مثل جنگ فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جنگ نرم و…بکار برده است.

وی به جنگ تحمیلی اشاره و عنوان داشت: زمانی که جنگ شروع شد موجب آوارگی و فراری دادن مردم به نقاط دیگر کشور شد و شهر در تصرف  دشمن در آمد تا اینکه بعد از دو سال بجای منتظر ماندن حرکت دشمن‌ و بجای جنبه دفاعی داشتن، حمله را در پیش گرفتیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان  نتیجه این اقدامات را فتح خرمشهر خواند و به بیان فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند، خرمشهر ها در پیش داریم اشاره کرد و گفت: جنگ از حالت نظامی در مرزها به داخل جامعه و حتی ادارات آورده شد و جنبه فرهنگی و اقتصادی و سیاسی دارد.

وی افزود: مدیریت جنگ از مرزها به ادارات و بر عهده مسولان است.

امام جمعه شیراز بیان داشت: در حال جنگ هستیم باید بیدارباش بوده و با حواس جمع به انجام کار بپردازیم.

وی به مقایسه دوران جنگ و دفاع مقدس با امروز کشور پرداخت و گفت: نباید گفت نیست و وجود ندارد بلکه باید با همت جهادی، کار سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و رسانه ای را باسرعت  شروع کرده و انجام دهیم. مدیر جهادی امکانات را به وجود می آورد نه اینکه به بیان کمبود ها پرداخته و از انجام کار سر باز زند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس  به بیان چکیده ای از پیشینه تاریخی ایران و مسلمانان و اقدامات و حماسه های مختلف پرداخت و اظهار داشت: ایرانی، همواره چراغ را روشن و مانع گمراهی راه خواهد شد و برای اینکارسرعت در کار فرهنگی لازم است و در این راستا باید اطلاعات کافی داشته و جمع بندی کرده و نقشه فرهنگی مهندسی داشته باشیم.

وی ادامه داد: برش نقشه فرهنگی مهندسی استان در این راستا بررسی و آماده شد و مسائل مختلف استان در شهرستان های مختلف مورد تحقیق قرار گرفت.

آیت الله دژکام افزود: باید این نقشه به خوبی توجیه و اجرا شود.

سبک زندگی اسلامی، فرهنگ اقتصاد مقاومتی و تناسب فرهنگ مصرف با اقتصاد اسلامی و… ازجمله مسائلی بود که امام جمعه شیراز به آن ها اشاره کرد و گفت: متأسفانه عزم کافی برای امور فرهنگی وجود ندارد و باید در این زمینه کار شود.

باید ببینیم کجای کار هستیم و عزم کنیم برای پیشبرد هرچه بهتر امور و با برنامه و هدفمندحرکت کنیم.

در جلسه شورای فرهنگ عمومی اقلید حجت اله الاسلام والمسلمین  محمد صادق طالبی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی اقلید به بیان برخی مشکلات  شهرستان ازجمله عدم وجود مکان مناسب برای حوزه علمیه برادران شهرستان، تکمیل مصلی نمازجمعه، پروژه‌ گلزار شهدای گمنام، تکمیل خانه معلم آموزش و پرورش، مشکلات عشایر و… پرداخت  و مساعدت لازم در این زمینه را خواستار شد.

در این  جلسه  شهرام منصوری فرماندار اقلید به بیان برخی از مشخصات جغرافیایی و شاخص های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی … و ظرفیت های تاریخی و مذهبی و گردشگری شهرستان پرداخت و یاد شهدای این شهرستان را گرامی داشت.

مسلم صالحی نماینده مردم شهرستان‌ اقلید در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بر لزوم تلاش در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و انقلابی تاکید کرد و عنوان داشت: مهمترین امر همانگونه که مقام معظم رهبری تأکید داشته و دارند، انقلابی بودن و انقلابی ماندن است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − سه =