اوقات فراغت خانواده ها محور مباحث دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد

دومین نشست شورای فرهنگ عمومی لامرد با محوریت اوقات فراغت خانواده ها در لامرد برگزار شد

0 123

دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین  شیخ علی حسین زاده امام جمعه و رئیس شورا پیرامون خانواده متعالی و برنامه ریزی اوقات فراغت در سالن شهید انصاری حوزه علمیه رضویه لامرد برگزار شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر، طی مطالبی اظهار داشتند: اسلام از ما می خواهد هیچ فرصتی را برای تعالی از دست ندهیم. لازمه این دستور آن است که ما برای زندگی خود برنامه داشته و همواره به سمت هدف اصلی در حرکت باشیم. به همین دلیل است که ائمه اطهار و اولیای دین نسبت به قدردانی از فرصت ها سفارش های فراوانی کرده اند. دائماً هشدار داده اند که مواظب فرصت ها و زمان هایی که در اختیارتان است باشید،

 وی ادامه داد: یکی از شاخصه های دین داری و ایمان این است که شخص مؤمن برای همه اوقاتش برنامه ریزی دارد. هیچ وقتی را برای بیکاری و بطالت نداشته باشد. پیامبر اکرم (ص) در سفارش های خود به ابوذر غفاری می فرماید: ای اباذر! در هزینه کردن عمرت نسبت به هزینه کردن درهم و دینارت حریص تر باش.

امام جمعه شهرستان تاکید کردند؛ ورود و برنامه ریزی مسئولان فرهنگی شهرستان در برنامه های فراغت و شکل دادن به نحوه گذراندن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اهمیت بسیاری دارد .بنابراین مسئولان موظفند برای گذراندن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان به طور صحیح، امکانات و وسائل لازم را فراهم نمایند.

محمد هنرپیشه دبیر شورای فرهنگ عمومی لامرد ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهرو خداقوت به برگزار کنندگان همایش تاثیر گذار 2000 نفری رزمندگان و تجلیل از ایثارگران شرکت کننده در عملیات بیت المقدس به موضوع مهم اوقات فراغت پرداخته و اظهار داشتند: از آنجائیکه درصد بالایی از جمعیت کشور را افراد تا 30 سال تشکیل می دهند با پایان فصل تحصیل و فرا رسیدن فصل تابستان، ضرورت برنامه ریزی دستگاههای متولی و تشکلهای مردمی با استفاده از توان شهرستانی و هم افزایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این نشست بهرام الله یاری معاون فرماندار در خصوص کارگروه تنظیم تقویم فرهنگی و برنامه های شاخص و ستادی، و همچنین ابراهیم حیاتی مدیر آموزش و پرورش در خصوص برنامه های آموزش خانواده در خانواده بزرگ آموزش و پرورش با موضوع آسیب های خانواده و علل و راهکارهای آن گزارشی ارائه نمودند.

کلیت تشکیل ستاد اوقات فراغت و برنامه ریزی در راستای غنی سازی این ایام ، تعیین سرفصل ها و نیازمندیهای مراکز مشاوره حوزه علمیه رضویه و مدیریت آموزش و پرورش از مصوبات این نشست بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 7 =