محسن نعمت‌اللهی رییس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم مقام دوم یازدهمین دوره‌ی جایزه‌ی ملی ادبی یوسف را به خود اختصاص داد

مراسم پایانی یازدهمین دوره جایزه ملی ادبی یوسف ویژه‌ی "آزادسازی خرمشهر" با عنوان «داستان خرمشهر» عصر روز دوشنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۱ در خرمشهر برگزار شد.

0 289
مراسم پایانی یازدهمین دوره جایزه ملی ادبی یوسف ویژه‌ی “آزادسازی خرمشهر” با عنوان «داستان خرمشهر»  عصر روز دوشنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۱ در خرمشهر با حضور مسئولان لشکری و کشوری و جمعی از خانواده‌های شهدا و اهالی قلم و معرفی برگزیدگان، کار خود را به پایان رسانید.
ستاره عرفانی، دبیر اجرایی یازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف با بیان این‌که با فراخوان این جایزه،  510 اثر به دبیرخانه کشوری رسید که از بین آن‌ها 38 اثر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.
عرفانی با اشاره به این که جشنواره ملی ادبی یوسف به صورت منظم و سراسری هر ساله برگزار می‌شود افزود: قاسم‌علی فراست، دبیر علمی جشنواره و هیئت داوران این دوره نیز متشکل از مجید قیصری، محمدمهدی رسولی، میرشمس‌الدین فلاح‌هاشمی و پرویز شیشه‌گران بودند.
وی با اعلام این‌که رتبه‌ی اول این دوره از جایزه ملی یوسف به داستان «از خرمشهر به کارولینسکا» اثر آسیه رحمتی از اندیمشک، رتبه‌ی دوم به داستان «جامانده است چیزی جایی …» اثر محسن نعمت‌اللهی از جهرم و رتبه‌ی سوم مشترک به داستان‌های «این حادثه نیست» اثر رقیه کریمی از همدان و داستان «دادگاه صحرایی» اثر مهدی دُریاب از کازرون تعلق گرفت گفت: از یازده نویسنده موفق دیگر هم تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
عرفانی ضمن اشاره به پیام سرلشکر باقری و اشاره‌ی ایشان به این‌که: “چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر فرا رسیده است باید با اصالت‌تر و فاخرتر یاد یاران رفته را زنده نگه داریم؛ بی‌شک بار عظیم این اتفاق ملی برگرده نویسندگان، هنرمندان و ادیبان سرزمینمان؛ ایران اسلامی عزیز است و تدبیر اختصاص یازدهمین دوره جایزه یوسف به نام خرمشهر عزیز امری ضروری و بجا بوده و دستان گرم مجریان، نویسندگان و داوران این رویداد ملی را به گرمی می‌فشارم.” یادآور شد: در همین راستا آثار برگزیده‌ی این جایزه ملی در کتاب جشنواره منتشر شده است و علاوه بر آن ویژه‌نامه‌ای با مطالبی از نویسندگان برگزیده انتشار و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 4 =