رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی گفت هنرمندان شهرستان ممسنی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور در گلزار شهدا با آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق نمودند.

0 751

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی مراسم تجدید میثاق هنرمندان با آرمانهای شهدا و انقلاب اسلامی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس شورای نگهبان شهرستان و جمعی از روحانیون و هنرمندان در گلزار شهدای نورآباد برگزار گردید.
آیت الله حسین شاکری فر امام جمعه شهرستان ممسنی ضمن تقدیر و تشکر از هنرمندان شهرستان ، هنر را ابزار توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نام برد و گفت هنر همچون چاقوی دو لبه است که گاهی در دست یک انسان متخصص قرار می گیرد و با یک عمل جراحی یک انسان را از مرگ نجات میدهد و برعکس گاهی در دست یک انسان لاابالی و منحرف قرار می گیرد و باعث مرگ انسان ها می شود.
امام جمعه شهرستان ممسنی گفت هنر امروز با هنر دیروز خیلی تفاوت دارد زیرا اگر به هنر دیروز نگاه کنیم مثلاً به اشعاری که در ممسنی سروده می شدند به اصطلاح خودمونی اشعار بند تمبانی معروف بود امروز دیگر جایگاهی بین شاعران ندارد و هنرمندان شاعری داریم که در راستای اهداف نظام انقلاب و شهدا و در یک کلام فرهنگ ایثار و شهادت،  اشعاری ناب و قابل تأمل می سرایند که واقعاً جای تقدیر و تشکر دارد. و این تغییر نگرش ها کاملا مشهود است.
آیت الله شاکری فر ،معرفی شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت را رسالت اصلی هنر و هنرمندان متعهد بیان کرد و گفت در همین گلزار شهدا شهیدانی داریم که شاخص ترین چهره های دفاع مقدس بودند و معرفی آنها به جامعه ، رسالت هنر و هنرمندان است و انشاالله با حضور هنرمندان متعهد که امروز با حضور خویش نشان دادند در خط شهدا و انقلاب هستند می توان به این رسالت امیدوار بود.
امام جمعه شهرستان ممسنی با حضور  در کنار قبر شهید امر به معروف و نهی از منکر گفت شهید محسن عظام نیا شخصیتی مومن و متعهد دارای تحصیلات دانشگاهی که وقتی مشاهده نمود افرادی قصد مزاحمت دختران مردم را دارند و آن دختران از او کمک خواستند با تذکر و امر به معروف و نهی از منکر ، اقدام  عملی خداپسندانه انجام داد و در این راه جان خود را از دست داد و به عنوان اولین شهید امر به معروف و نهی از منکر شهرستان معرفی گردید.
سعید محمودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی هدف از مراسم را تجدید میثاق هنرمندان با آرمان های شهدا و انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت امام جمعه رسالتی بر دوش هنر و هنرمندان گذاشت و امیدواریم که این اداره و هنرمندان با تعامل و تأسی از فرمایشات و راهنمایی ها و رهنمودهای ایشان بتوانیم با هنر خود، فرهنگ ایثار و شهادت را به جامعه معرفی کنیم و نسبت به نهادینه کردن آن در جامعه تلاش و کوشش نماییم که با هنرمندان متعهد شهرستان به طور یقین تحقق خواهد یافت.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با تقدیر و تشکر از آیت اله شاکری فر امام جمعه ، سرهنگ حسین حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و همکارانشان ، موسی بهزادی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید عبدالرضا حسینی شورای نگهبان شهرستان، روحانیت معظم و هنرمندان حاضر تقدیر و تشکر نمود و گفت این برنامه به همت آقای حسن محمدی رئیس بسیج هنرمندان برگزار گردید که از ایشان تقدیر و تشکر می شود.

تجدید میثاق هنرمندان ممسنی8
تجدید میثاق هنرمندان ممسنی7
تجدید میثاق هنرمندان ممسنی5
تجدید میثاق هنرمندان ممسنی6
تجدید میثاق هنرمندان ممسنی1
تجدید میثاق هنرمندان ممسنی3
تجدید میثاق هنرمندان ممسنی2
تجدید میثاق هنرمندان ممسنی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =