جلسه تخصصی یادواره شهدای روحانی شهرستان سپیدان

جلسه تخصصی یادواره شهدای روحانی شهرستان سپیدان به منظور هماهنگی و ارائه راهکارها همزمان با برگزاری گنگره 4000 شهید روحانی در استان قم در شهرستان سپیدان برگزار گردید

0 191

جلسه هم اندیشی یادواره شهدای روحانی در شهرستان سپیدان در روز چهار شنبه 4/3/1401 در محل سالن اجتماعات دفتر امام جمعه شهرستان با حضور روحانیون و دستگاهای فرهنگی و به منظور هماهنگی و ارائه راهکار و هم اندیشی جهت اجرای برنامه یادواره ، همزمان با برگزاری گنگره 4000 شهید روحانی کشور در شهر قم در شهرستان سپیدان برگزار گردید .
حضرت حجت الاسلام سید عبدالرحمن موسوی امور امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی گفت:برنامه یادواره شهدای روحانی شهرستان باید به نحو مطلوب و شایسته برنامه ریزی و اجرا گردد .
ایشان به جایگاه و منزلت روحانیت از قبل از انقلاب و بعد از آن اشاره فرمود وبیان کرد : روحانیون قبل از انقلاب اتاق فکر مبارزه با استعمارگری و سلطه گری و حمایت از مردم مظلوم بوده اند و با شهادت تعدادی از این عزیزان توانستند انقلاب را با همراهی مردم به پیروزی برسانند . بعد از انقلاب با حضور در میدان های مختلف جهادی به ویژه هشت سال دفاع مقدس تاثیرات فراونی را در بحث تبیین و تبلیغ و همچنین مبارزه در خط مقدم جبهه داشته اند که تا کنون 4000 شهید والا مقام از این قشر عزیز جامعه افتخار است برای همه ماست .
در ادامه رئیس شورای فرهنگ عمومی افزود : امروز جهاد تبیین در همه امورات فرهنگی ، سیاسی، اجتماعی ، دینی و به ویژه تبیین مسائل اقتصادی که مردم درگیر آن هستند ضروری است .
لذا روحانیت باید با ابزار آگاهی و اطلاع کامل از مسائل روز پیوند ناگسستنی خود را در تمام عرصه ها به آنهایی که دنبال جدایی روحانیت از مسائل سیاسی و دیگر مسائل کشور هستند ، بیش از هر زمان آشکار نمایند .و مسائل کشور به ویژه اقتصادی را به نحو مطلوب برای عموم تبیین نمایند .
در ادامه با ارائه پیشنهادات ،تصمیماتی جهت اجرای یادواره شهدای روحانی اتخاذ گردید .
لازم به ذکز است شهرستان سپیدان دارای هفت شهید روحانی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − یک =