امید است هنر و فرهنگ به رونق و جایگاه خودش برسد/ شهرستان های فارس دارای پشتوانه های عمیق فرهنگی هستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: باید تلاش کنیم پس از دوران رکود فرهنگی که بواسطه کرونا و کم رونق شدن فعالیت های فرهنگی و هنری رخ داد، دوباره به دوران تعالی این فعالیت ها برگردیم.

0 250

حمید رضا قانعی، در دیدار با روسای انجمن های فرهنگی هنری شهرستان کازرون با بیان اینکه تلاش می کنیم متفاوت از گذشته فکر کنیم و باید بتوانیم جامعه هنر و فرهنگ را به رونق و جایگاه خودش برگردانیم و این ممکن نیست مگر با تلاش و همت تک تک شما هنرمندان و فرهنگوران گرامی در جای جای استان فارس.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به قدمت و عقبه فرهنگی شهرستان کازرون افزود، شهرستان های فارس دارای پیشینه های بسیار زیاد فرهنگی و هنری است که گاه از اندازه برخی استان‌های کوچک کشور هم بیشتر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ضمن اشاره به اینکه حمایت از رویداد فرهنگی و هنری با محوریت شهرستان ها را در دستور کار داریم افزود: دوری از تمرکز فعالیت ها، رویدادها و جشنواره ها در مرکز استان راهبرد ما در اداره ارشاد است و ادارات شهرستان ها برای تحقق این امر باید ظرفیت های نیروی انسانی متخصص و هنرمند خود را در قالب انجمن های فرهنگی و هنری سازماندهی کنند.
موسسات فرهنگی و هنری شهرستان ها و فعالان فرهنگی که تا کنون اقدام به ثبت موسسه در ارشاد نکرده اند برای این امر پیشقدم شوند.

گرامیداشت چهره های شاخص فرهنگی و هنری در شهرستان ها و سطح استان از دیگر راهبردهای مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است، که با محوریت ادارات شهرستان ها پیگیری خواهد شد.

در ادامه معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز اظهار داشت: نگاه مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی کنونی نه تنها پایین آوردن سطح توقعات نیست که به تناسب رساندن آن است و باید به سمتی باشد که نگاهی عمیق تر و رویدادهایی با کیفیت تر و نزدیک شدن به استاندارد ها صورت پذیرد.

سید رسول موسوی‌نژادیان گفت: همکاری و همراهی موسسه ها و انجمن ها، هنرمندان و فرهنگوران در اولویت است و موسسه ها و انجمن ها باید در چارچوب قانون به سمت ثبت شدن پیش بروند تا بتوانیم از آن ها حمایت و پشتیبانی کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + سه =