اوز یک روز توانست در هفته میراث فرهنگی شیراز شرکت کند

شهرستان اوز با وجود برگزاری هم زمان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و هفته فرهنگی شیراز موفق به شرکت در هر دو رویداد فرهنگی شد.

0 122

نمایشگاهی که به مناسبت هفته میراث فرهنگی در شیراز به دعوت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس برگزار گردید بانوان اوزی نیز هنر دست خود را به معرض نمایش گذاشتند.

با وجود اینکه شهرستان اوز در روز افتتاحیه این نمایشگاه به دلیل برگزاری برنامه شب فرهنگی شهرستان در تهران و تداخل برنامه ای که داشت نتوانست از ابتدا در برپایی غرفه شرکت کند اما در یک روزی که در نمایشگاه حضور داشت با استقبال خوبی روبرو شدی و گوشه ای از فرهنگ شهرستان را به استان فارس معرفی کرد.
این نمایشگاه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان فارس ،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز ، اداره میراث فرهنگی لارستان و موزه مردم شناسی اوز  برگزار شد.

در این نمایشگاه بانوی هنرمند اوزی آنا حسینی مجموعه ای از هنر دست خود را به معرض نمایش گذاشت.
فروغ هاشمی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز، طیبه نامی مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری اوز، فریبا برازنده عضو شورای اسلامی شهر اوز و آنا حسینی حضور داشتند.
السا ارژنگ و رمیصا زمانی دو کودک کتابخوان اوزی در خلال برپایی نمایشگاه شعر اوزی همدلی و اشعاری از شاهنامه فردوسی را با لباس محلی در چند بخش اجرا کردند.
در این نمایشگاه شهرستان های لارستان،خنج و گراش نیز با همراهی مسئولین شهرستان های خود حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − چهار =