تقدیر فرماندار از مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرودشت

در جلسه ی گردهمایی روابط عمومی ادارات و نهادها در مرودشت از حمزه علیزاده مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.

0 198

به مناسبت بیست و هفتم اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، گردهمایی مسئولین روابط عمومی ادارات و دستگاه های شهرستان با حضور دکتر علیرضا بیات پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت برگزار شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت در این نشست با تبریک روز ملی ارتباطات و روابط عمومی گفت: این مناسبت فرصت مغتنمی است تا جایگاه روابط عمومی بعنوان هنر هشتم بررسی و واکاوی قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور و جهان، بحث جهاد تبیین که مورد تاکید خاص رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) است باید بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد و روابط عمومی ها بعنوان پیشقراولان اطلاع رسانی و فعالیت های رسانه ای و خبری در خط مقدم این جهاد مقدس قرار دارند.
فرماندار ویژه شهرستان مرودشت جایگاه روابط عمومی را دوطرفه و دارای دو بُعد دانسته و تاکید کرد: مسئول روابط عمومی یک اداره یا دستگاه، وظیفه دو جانبه ای در راستای جمع آوری و پردازش و انتقال صحیح مطالبات، اطلاعات و خواسته های عمومی از دستگاههای اجرائی به مدیران و همچنین اطلاع رسانی در خصوص اقدامات و فعالیت های دستگاه ها به مردم و جامعه برعهده دارد.
وی با ابراز تاسف از اینکه برخی دستگاه ها متوجه جایگاه و ظرفیت مهم و والای روابط عمومی ها نیستند گفت: نقش روابط عمومی به عنوان یک ابزار مدیریتی برای فعالیت های علمی و تخصصی دستگاههای مختلف از مشخصه های جدید روابط عمومی در عصر ارتباطات است در واقع یکی از نقش های اساسی روابط عمومی ها اثرگذاری موثر در تصمیم گیری های استراتژیک برنامه ریزان و مدیران است.
دکتر بیات پور ادامه داد: متاسفانه در حیطه اطلاع رسانی خدمات، اقدامات و دستاوردهای بزرگ حاصله در طول بیش از چهل سالی که از عمر جمهوری اسلامی ایران میگذرد به نحو مطلوبی عمل نشده است و خیلی از مردم از اقدامات بزرگ و درخشانی که در این سال‌ها صورت گرفته بی خبر هستند.
نماینده عالی دولت در شهرستان مرودشت با تاکید بر اینکه جایگاه بالا و ویژه مسئولین روابط عمومی و تاثیرگذاری آنها گفت: روابط عمومی ها در واقع پاشنه آشیل و همچنین یکی از عوامل اصلی در موفقیت، دوام و ماندگاری سازمانهای مختلف و مدیریت آنها می باشند.
وی افزود: جهاد تبیین که مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است یک وظیفه تعیینی و عینی بوده و برهمه ما واجب و ضروری است.
گفتنی است پیش از معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت، مسئولین روابط عمومی های ادارات و دستگاه های حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات، دیدگاه ها و مطالبات خود پرداختند.
شایان ذکر است در پایان جلسه ضمن تقدیر و تجلیل از مسئولین روابط عمومی ادارات توسط معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، انتخابات هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط‌ عمومی های شهرستان مرودشت با انتخاب حاضرین تشکیل شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + پنج =