نشست گرامیداشت روز حکیم فردوسی وعمر خیام در فراشبند

مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فراشبند :بازیابی هویت تاریخی، دینی و فرهنگی مخاطبان از جمله کودکان و نوجوانان از وظایف ما است

0 236

به مناسبت بزرگداشت روز حکیم فردوسی و عمر خیام ، نشستی با حضور شاعران و ادب دوستان در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان فراشبند برگزار شد.
مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی درابتدای این نشست گفت:بازیابی هویت تاریخی، دینی و فرهنگی مخاطبان از جمله کودکان و نوجوانان از وظایف ما است.بنابرین معرفی شخصیت‌های بزرگ و صاحب نام مثل حکیم فردوسی وخیام در فرهنگ و ادبیات به این مخاطبان می‌تواند یکی از راه‌های رسیدن به این اولویت مهم و ارزشمند باشد.
یاسین بهمنی رئیس انجمن شعر وادب شهرستان فراشبند ضمن خوانش یک رباعی از خیام گفت: رباعی را با خیام می‌شناسیم و امروز که به عصر ایجاز مشهور است همچنان رباعیات خیام به دلیل اندیشه و موجز بودن جایگاه ویژه‌ای دارد و ما وظیفه داریم از اندیشه‌ها و آثار غنی و قوی بهره ببریم و از آن پاسداری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: فردوسی نیز متعلق به همه نسل هاست و ما باید این سرمایه ملی را به نسل های بعد معرفی کنیم و ذهن کودکان و نوجوان را با الگوههای مناسب آگاه کنیم.
درادامه حاضرین دراین نشست به بحث وتبادل نظر و بیان دیدگاه ها درباره زوایای گوناگون شعر، عرفان و زندگی این دو شاعر و همچنین به شعر خوانی پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 11 =