برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی در فیروزآباد

دومین جلسه پیاپی شورای فرهنگ عمومی فیروزآباد با محوریت آسیب های اجتماعی فضای مجازی برگزار گردید.

0 264

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی فیروزآباد در سال جاری با حضور محسن رضا بشارت امام جمعه و رئیس شورا، حبیب اله جمشیدی فرماندار و نائب رئیس، سلیمان شریفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا و دیگر اعضای شورای فرهنگ عمومی با محوریت آسیب های فضای مجازی و ارائه راهکارهای  مناسب برای کاهش این آسیب ها در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

سلیمان شریفی ضمن خوش آمد گویی به اعضاء محترم شورا بیان کرد؛ فضای مجازی هم دارای فرصتها و هم دارای تهدیدات فراوان به ویژه تهدیدات فرهنگی و اجتماعی است. لذا نظر به اینکه موضوع این جلسه بررسی راهکارهای مناسب برای کاهش آسیب های فضای مجازی است به آسیب های فضای مجازی بیشتر خواهیم پرداخت.

تهدیدات فضای مجازی به یک حوزه اختصاص ندارد بلکه این تهدیدات بعد اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، روانی و تربیتی دارد. لذا باید متناسب با حوزه های خاص مرتبط با  آسیب های فضای مجازی تلاش های تاثیر گذار متناسب انجام گردد.

شریفی افزود؛ استفاده بیش از حد از اینترنت باعث اختلال در روند عمومی زندگی، افزایش افسردگی ،انزوا و گوشیه گیری افراد جامعه و حتی سردی روابط بین اعضای خانواده ها گردیده که این موارد به نوعی از عوارض اعتیاد به فضای مجازی است.

محسن رضا بشارت  باقدردانی از دبیر محترم شورای فرهنگ عمومی جهت برگزاری منظم جلسات شورا در رابطه با دستور کار جلسه گفت: آسیب های اجتماعی نیز با فناوری های جدید ظهور پیدا می کنند که اگر ما راه درست و فرهنگ درست این فناوری ها را کسب نکنیم باعث تهدید می گردد.

حجه الاسلام و المسلمین بشارت برخی از آسیب های ناشی از  فضای مجازی را از دست دادن هویت ایرانی اسلامی، قبح شکنی هنجارهای دینی و اجتماعی، عدم مسئولیت پذیری، سستی و تنبلی و غرق شدن در سرگرمی های ناسالم ، تمایل به گوشه نشینی و انزوا، ناتوانی در مدیریت زمان و تضییع عمر بیان کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − هفت =