برگزاری بیست و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرچهان

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال ۱۴۰۱ به ریاست حجت الاسلام محمد جواد طلایی امام جمعه سرچهان و با حضور ابراهیم رحیمی فرماندار، حسین برزگر مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، رییس شورای اسلامی شهرستان و جمعی از مدیران نهادها و ادارات شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

0 224

بیست و دومین  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرچهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس  دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال ۱۴۰۱ به ریاست حجت الاسلام محمد جواد طلایی امام جمعه سرچهان  و با حضور ابراهیم رحیمی فرماندار،   حسین برزگر  مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، رییس شورای اسلامی شهرستان و جمعی از مدیران نهادها و ادارات شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

محمد جواد طلایی امام جمعه سرچهان با تشریح  مدیریت فرهنگ و شورای فرهنگ عمومی از نگاه رهبری اظهار کرد: فرهنگ شکل دهنده به ذهن و رفتار عمومی جامعه است. حرکت جامعه بر اساس فرهنگ آن جامعه است. اندیشیدن و تصمیم گیری جامعه بر اساس فرهنگ است که بر ذهن آنها حاکم است. دولت و مجموعه حکومت نمیتواند خود را از این موضوع بر کنار بدارد و بگوید بالاخره فرهنگی وجود دارد و مردم به چیزی فکری میکنند، ما مسئولیت داریم این فرهنگ را بشناسیم اگر ناصواب است آن را تصحیح کنیم، اگر ضعیف است آن را تصویب کنیم و اگر در آن نفوذی است دست نفوذی را قطع کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی  شهرستان  سرچهان با اشاره به وظایف شورای فرهنگ عمومی اذعان داشت: بررسی معضلات و ویژگی های فرهنگی شهرستان و ارائه راهکار های مناسب جهت حل و فصل آنها از مهمترین وظایف شورای فرهنگ عمومی است. همچنین مواردی از جمله تلاش برای حذف و سنت های غلط و تشویق مردم به حفظ و تقویت وارزشهای  دینی و انقلابی، گزارش سالانه از وضعیت فرهنگ عمومی شهرستان و ایجاد زمینه همکاری باهمه بخش ها جهت ارتقای فرهنگ عمومی شهرستان، برنامه ریزی جهت همسو کردن دستگاه ها ، نهادها ، مراکز و موسسات دولتی و غیر دولتی برای فعالیت در زمینه مشاغل فرهنگی، برنامه ریزی جهت اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده در شورای فرهنگ عمومی از طریق الزام مدیران دستگاه ها و نهادها، اتخاذ تصمیم در مورد شیوه های نظارتی تشویقی و ترویجی به منظور الگو سازی و شکوفایی فرهنگ عمومی و بررسی زمینه ها و آثار فرهنگی و اجرای طرح ها و برنامه های اقتصادی و اجتماعی در شهرستان به منظور اطمینان از همسویی و عدم مغایرت آنها با اصول سیاست های فرهنگی و نقشه مهندسی فرهنگی  و ابلاغ نتیجه به دستگاه های اجرایی شهرستان از وظایف این شورا میباشد.

در این جلسه حسین برزگر دبیر شورای فرهنگ عمومی سرچهان  گفت   : از میان موضوعاتی که برای جلسات شورای  فرهنگ عمومی انتخاب می شود ، جهاد تبین، خانواده، عفاف و حجاب، ازدواج، فضای مجازی، اقتصاد مقاومتی، تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، سیاست های کلی جمعیت، احیاء مسجد در تراز انقلاب و نظام _ هرمسجد یک پایگاه فرهنگی قرانی، تدوین سند توسعه  وتحول فرهنگی شهرستان و برنامه ریزی و تقویت جایگاه تربیت محوری مساجد در تعامل بین نهادهای تربیتی مدرسه، خانواده و مسجد موضوعات اولویت دار نقشه مهندسی فرهنگی کشور می باشند.

در ادامه ابراهیم رحیمی فرماندار  شهرستان گفت: باید های شورای فرهنگ عمومی شامل بررسی و نقد عملکرد گذشته، حضور اعضا با امادگی قبلی در جلسات و اجتناب از برگزاری جلسات با تعارفات و تشریفات، مطالعه و برنامه ریزی برای بالا بردن سطح نظارت بر عملکرد اقشار و صنوف از طریق مجاری قانونی، مشارکت اعضا در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها در خارج شدن از حالت انفعال و مستمع آزاد بودن، الزام مدیران به حضور و پرهیز از اعزام نماینده و احترام به مصوبات است.

در پایان پس از بحث و تبادل نظر اعضای حاضر در جلسه  مصوبات بیست ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرچهان چنین شد تا با تمام توان در راستای ترویج فرهنگ سازی و جریان سازی شعار سال (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین)، تشکیل شورای  تحول فرهنگی ائمه جمعه  و جماعت ،تبلیغات اسلامی و فرهنگ وارشاد اسلامی ، ناحیه مقاومت بسیج  سپاه و معتمدین متخصص در  طرح محوریت تربیتی ، تشکیل کار گروه های تخصصی و موضوعات اولویت دارتلاش شود .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + شش =