هنرنمایی ۱۸ گروه در دومین جشنواره ملی موسیقی و آئین‌های اقوام ایرانی در شیراز

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت:۱۸ گروه از مناطق مختلف کشور در دومین جشنواره ملی موسیقی و آئین‌های اقوام ایرانی حضور دارند و به اجرای برنامه می‌پردازند.

0 115

دومین جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های اقوام ایرانی از شامگاه ۲۵ اردیبهشت آغاز شده و تا روز جمعه سی‌ام اردیبهشت، در تالار حافظ شهر شیراز، ادامه دارد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه آغاز به کار این جشنواره به خبرنگاران گفت: این جشنواره در راستای احیاء و تقویت فرهنگ، آئین‌ها و موسیقی اقوام ایرانی و توسعه گردشگری استان و جذب گردشگر، از امروز در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

سید رسول موسوی‌نژادیان افزود: در این دوره جشنواره، ۱۸ گروه از استان‌های فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، گلستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان، لرستان، خوزستان، کردستان، مازندران، چهارمحال و بختیاری، گیلان و خراسان هر روز در دو مرحله از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۳ به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

موسوی‌نژادیان ادامه داد: در هر مرحله از اجرا دو گروه هنرنمایی خواهند کرد که گروه‌های قشقایی و لرستان آغازگر دومین جشنواره ملی موسیقی اقوام بودند.

امروز و در دومین روز این جشنواره که از ساعت ۱۸ آغاز خواهد شد، گروه‌های آذربایجان، شیراز، ترکمن و هرمزگان، اجرا خواهند داشت.

در این جشنواره سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های کیش و گیلان، روز چهارم جشنواره چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های خوزستان و کردستان و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های مازندران و خراسان و روز پنجم جشنواره پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های قشقایی و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های بختیاری، اجرا خواهند داشت.

اختتامیه این دوره از جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های سنتی اقوام ایرانی، جمعه سی‌ام اردیبهشت در تالار حافظ شهر شیراز برگزار و از شرکت کنندگان قدردانی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 10 =