بزرگداشت آفریدگار نامه باستان، حکیم ابوالقاسم فردوسی در بیرم لارستان

در راستای بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ویژه برنامه ای در مرکز فرهنگی، هنری و تاریخی ملا شرفای شهر بیرم لارستان برگزار شد.

0 321

به مناسبت ۲۵اردیبهشت یادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی ویژه برنامه ای در مرکز فرهنگی، هنری و تاریخی ملا شرفای شهر بیرم برگزار گردید.

در این برنامه پس از اجرای دیباچه شاهنامه توسط راحیل آریابخش، عباس رستمی کارشناس مسائل ادبی طی سخنانی به موضوع حماسه و اسطوره پرداخت و به قسمت هایی از شاهنامه در این خصوص اشاره نمود.

در این برنامه تعدادی از شاعران مهمان؛ حنظله ربانی، سید روح الله باقری و خانم یوسفی از شهرستان لامرد و بخش اشکنان و انجمن ادبی محیا از کال اشعار خود را قرائت کردند.

سپس دکتر جواد عسکری از بخش چاهورز به ویژگی ها و اهمیت تاریخی شاهنامه پرداخت و مطالبی ارائه نمود.
همچنین زهرا رستمی از واحد آموزشی دبیرستان حضرت امام علی علیه السلام بیرم قطعه شعری اجرا نمود.

در ادامه عبدالرحمن شریفی از فعالان فرهنگی منطقه بیرم نمایشی از اهمیت شاهنامه خوانی اجرا کرد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

اجرای نمایش رادیویی داستان بیژن و منیژه از شاهنامه توسط خانم اشرافی و آقایان سید علی زندوی، محمد علی پور و عمران پاسبان از زیبایی های هنری این برنامه بود که مورد استقبال شرکت کنندگان در این برنامه فرهنگی، ادبی و هنری قرار گرفت.

شایان ذکر است این برنامه با همکاری مشترک انجمن ادبی صحبت، انجمن فرهنگی و هنری شارستان، کتابخانه عمومی آیت الله حقانی بیرم و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان صورت گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 18 =