آغاز رویدادهای نوع پوشش و لباس دیبا استان فارس در بخش رقابتی

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آیین آغاز رویدادهای مد و لباس دیبا با اشاره به شعار سال«تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، گفت:همگانی بودن،فراگیری و گستردگی مد و لباس آن را به یکی از دغدغه‌های جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبدیل کرده است.

0 542
سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آیین آغاز این رویداد با اشاره به شعار سال، تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، گفت: همگانی بودن، فراگیری و گستردگی مد و لباس آن را یکی از دغدغه‌های جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کرده است.
موسوی‌نژادیان با اشاره به دگرگونی‌های فرهنگی به ویژه در زمینه پوشش، پویایی و بالندگی فرهنگ پوشش ایرانی و اسلامی را از کارکردهای فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و ادامه داد: برگزاری جنین رویدادهایی افزون بر آن که به درخشندگی، بالندگی، پیشرفت و اعتلای فرهنگ خودمان یاری می‌رساند، می‌تواند بسترساز شکوفایی هنرمندان مد و لباس سرزمین‌مان باشد که با شناخته شدن ایده‌ها و طرح‌های آنان، زمینه سرمایه‌گذاری برای تولیدشان فراهم خواهد شد.
محمدحسین شاکری‌زاده، مدیر اجرایی این رویداد گفت: از انگیزه‌های برگزاری چنین رویدادهایی بسترسازی برای شکوفایی و بالندگی توانمندی‌های آشکار ‌و پنهان هنرمندان ما در زمینه پوشاک ایرانی و اسلامی با رویکرد کاربردی طرح‌هایی مناسب برای همگان است.
وی افزود: برآنیم تا با هماهنگی‌های انجام شده با تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، ایده‌ها و طرح‌های برتر را به بازار و مخاطب هدف بشناسانیم.
منا چارلنگی، کارشناس مد و لباس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز گفت: کارگروه مد و لباس استان بر آن شد تا با برگزاری پیوسته رویدادهای آموزشی و رقابتی دیبا، انگیزه و پویایی بیشتری را به هنرمندان این رشته هنری دهد.
چارلنگی افزود: در راستای آفرینش‌های هنری فاخر و کشش مردم و تولیدکنندگان پوشاک، با موضوع طراحی لباس مانتو بانوان و پیراهن مردانه تابستان با نگاهی به گل‌های تابستانه برگزار شد.
وی ادامه داد: این مسابقه به صورت هم‌زمان در سه شهرستان شیراز، لارستان و خنج با حضور بیش از ۷۰ هنرمند و طراح مد و لباس در حال برگزاری است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =