مقارن با روز پاسداشت زبان فارسی برگزار شد/ آیین پایانی و معرفی برگزیدگان جشنواره گلستان‌خوانی «خوان نعمت»

در آستانه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، آیین پایانی و معرفی برگزیدگان جشنواره گلستان‌خوانی کودکان و نوجوانان «خوان نعمت» برگزار شد.

0 202

دبیر انجمن اهل قلم فارس با اعلام این خبر گفت: بیش از 240 اثر از کودکان و نوجوانان شیرازی به دبیرخانه این جشنواره که فراخوان آن به مناسبت یکم اردیبهشت ماه، یادروز سعدی شیرازی اعلام شده بود، ارسال شد که پس از سه مرحله داوری برگزیدگان معرفی شدند.
حسن دهقان افزود: علاوه بر تقدیر از 10 اثر برگزیده، به 6 کودک مستعد و همچنین 13 نوجوان که در گلستان خوانی بر هنرهای نمایشی تآکید داشته اند، لوح تقدیر اهدا گردید.
وی با بیان اینکه مؤسسه فرهنگی و هنری «آفتاب مهر صبا فارس» حامی مالی این رویداد فرهنگی و هنری بوده است گفت: آیین پایانی جشنواره «خوان نعمت» شنبه 24 اردیبهشت ساعت 17 برگزار شد.
این شاعر و روزنامه نگار با قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به خاطر حمایت معنوی و در اختیار قرار دادن مکان مراسم اختتامیه جشنواره، خاطرنشان کرد: در این مراسم که در سالن غزلِ مجموعه فرهنگی و هنری حافظ برگزار گردید، علاوه بر گلستان خوانی تعدادی از نفرات برگزیده، شاهنامه خوانی نیز به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی اجرا شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 18 =