رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی گفت فرهنگ اساس و ریشه است و هر کاری بدون پیوست فرهنگی ابتر و ناقص است و با جهاد تبیین معنا پیدا می کند

0 576

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی شورای فرهنگ عمومی شهرستان در روز شنبه مورخ 24/ اردیبهشت 1401 برگزار گردید و آیت اله شاکری فر امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی به نقش فرهنگ و رسالت آن در قالب فرهنگ جهاد تبیین پرداخت.

آیت اله شاکری فر امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی با اشاره به نقش فرهنگ و رسالت آن در جامعه گفت فرهنگ ریشه و اساس است و همه کارها شخصی و اداری نیازمند پیوست فرهنگی است به این معنا که تولید بدون پیوست فرهنگ، معنا پیدا نمیکند، اجتماعیات بدون پیوست فرهنگ ، معنا پیدا نمیکند و فرهنگ ضرورت انکار ناپذیر جامعه امروزی است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ممسنی جهاد تبیین را بخشی از هویت فرهنگی خواند و گفت در شرایط امروزه بخشی از فرهنگ مربوط به جهاد تبیین است که در گفتار مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) به وفور از آن استفاده می شود و در مجموع دو کلمه ای است که از واژه های نورانی قرآن کریم و متون دینی با مفاهیم وسیع و بار معنایی زیاد گرفته شده است و  واژه جهاد دری از درهای بهشت است و مختص اولیا و افراد خاص است و واژه تبیین به معنای اعلام و روشنگری و آشکار کردن حقایق می باشد.

امام جمعه شهرستان ،جهاد مردم در هشت سال دفاع مقدس را جهاد اصغر  خواند و گفت مردم کشورمان در این جهاد با اهدی جان و مال با افتخار از آن عبور کردند و امروز گرفتار جهاد اکبر یعنی مبارزه با هوای نفس و شهوت هستیم جهادی که دشمن به دلیل یاس از جهاد اصغر با القای شبهات و اعلام فراخوانی برای تجمعات و … به قصد تضعیف این نظام گام بر می دارد و تنها راه مقابله با آن استفاده از فرهنگ جهاد تبیین است یعنی همه نخبگان و مسئولین و ….  با بیان حقایق و عملکرد ها برای مبارزه با آن در میدان حاضر شوند و نگذارند دشمن به اهداف برنامه ریزی شده نزدیک شوند. جهاد تبیین مختص یک مبحث اعتقادی یا اخلاقی نیست بلکه در همه زمینه ها علی الخصوص کاری و مسئولیتی می باشد و رسالت آن بر عهده همه مردم شهرستان علی الخصوص رسانه ها ، معتمدین و مسئولین و …. است زیرا امروزه با جنگ احزاب روبرو هستیم احزاب کفر و نفاق و شرک که هر چند با هم اختلاف های زیادی در بعد فکری و ایدئولوژی دارند اما برای مقابله و تضعیف نظام اسلامی متحد و هماهنگ هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اقتصاد ایران را بیمار برشمرد و گفت در اقتصاد ایران یک غده سرطانی وجود دارد که  درمان آن لازم و ضروری است و امروز رئیس جمهور انقلابی خود را فدا کرد تا این غده سرطانی را برای همیشه از اقتصاد ایران جدا نماید و دشمنان قسم خورده  از یک طرف و منفعت طلبان داخل از طرف دیگر تمام تلاش و کوشش خود را برای شکست این طرح دولت به کار بستند  که بیان حقایق و روشنگری  در این زمینه ، رسالت همه ما در فرهنگ جهاد تبیین است.

امام جمعه شهرستان، قوم لر را تنها قومی دانست که ویژگی های خاصی دارند اول مسلمان و شیعه دوازده امامی هستند و ثانیاً    ۱۰۰ درصد ایرانی هستند و در طول دوران انقلاب اسلامی هیچ خطری برای انقلاب نبوده‌اند و نخواهند بود ولی امروز دشمن با دست گذاشتن به روی این نکته، تلاش دارد این قوم را به صحنه اعتراضات بکشاند و  مقابله با این نقشه شوم دشمن ، رسالت این قوم در جهاد تبیین را بیشتر می نماید. همان قومی که امام خمینی رحمت الله علیه فرمودند اینها برای این نظامی خطری ندارند و در راستای اهداف این نظام قدم برمی دارند ، اکنون دشمن این قوم را برای تضعیف اسلام انتخاب کرده است که هوشیاری و بیان آن در فرهنگ جهاد تبیین یک ضرورت است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 4 =