تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کانون های فعال مساجد جنوب فارس و درخشش لارستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تجلیل از فعالان کانون های مساجد جنوب فارس از دو کانون فعال مساجد در لارستان نیز تقدیر و تشکر کرد.

0 315

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مراسم تجلیل از برگزیدگان کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور فهما، با اهدای لوح و تقدیرنامه از کانون‌های امام جعفرصادق(ع) (کانون موفق و اثرگذار کشوری در رواق سرود) و شهدای لارستان (کانون فعال و موفق کشوری در رویداد ملی فهما) تقدیر و تشکر کرد.
محمد ابراهیم اخوت رئیس ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد جنوب فارس با اعلام این خبر گفت: کانون فرهنگی هنری امام جعفرصادق علیه‌السلام لار یکی از قدیمی‌ترین کانون‌های مساجد استان فارس و لارستان بوده که از اوایل دهه ۷۰ فعالیت خود را شروع نموده است.
وی ادامه داد: این کانون فرهنگی هنری میراث زحمات و فعالیت‌های برادر ارجمند و رزمنده هشت سال دفاع مقدس ابراهیم پیروز بوده که هم‌اکنون با فعالیت و پشتکار و مدیریت آقایان محمد رضا شرف‌پور و عمران جمالی در حال فعالیت می‌باشد. عمده فعالیت این کانون فرهنگی هنری به صورت تخصصی در زمینه سرود که از پیشگامان سرود انقلابی کشور می‌باشند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس افزود: کانون فرهنگی هنری شهدای لارستان یکی از کانون‌های جوان و پر پتانسیل استان فارس بوده، به گونه‌ای که در فهما ۱۴۰۰ بالاترین امتیاز در بین کانون‌های استان را داشته است.
اخوت بیان کرد: این کانون بیشترین عضو نوجوان و جوان را دارد و فعالیت‌های گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. کانون شهدای لارستان میراث شهید عزیز خوشه‌چین بوده که با مدیریت مهدی کاظمی و همچنین با تلاش و برنامه‌ریزی برادران ارجمند امین اکبری و ابوالفضل ناطقی در حال فعالیت می‌باشد. این کانون فرهنگی هنری همواره در طول نظام فهما جزو کانون‌های برتر کشوری بوده است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس همواره جزو ١٠ ستاد برتر کشوری بوده که در سال ۱۳۹۹ رتبه ششم کشور در بین ستاره‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را داشته و در سال ۱۴۰۰ نیز رتبه هفتم ستادهای برتر کشور را از آن خود کرده است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس تصریح کرد: این رتبه ششم و هفتم در رقابت با ستادهای استانی همچون تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، چهارمحال و بختیاری و سایر استان‌های کشور به دست آمده که در این رقابت‌ها همواره استان فارس جزء ستادهای آخر کشور بوده است، لکن ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس جز ستاد های برتر کشور و در رتبه ششم یا هفتم کشور بوده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + هفده =