برگزاری محفل شب شعر بزرگداشت سعدی در اشکنان لامرد

محفل شب شعر بزرگداشت سعدی با حضور شاعران و ادب دوستان در اشکنان لامرد برگزار شد

0 162

برگزاری محفل شب شعر بزرگداشت سعدی در اشکنان لامرد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد، با حضور شاعران و ادب دوستان  شهرستان لامرد و شعرای میهمان از شهرستان بستک هرمزگان و بخش بیرم لارستان، محفل شب شعر بزرگداشت پادشاه سخن ایران، سعدی شیرازی در سالن اجتماعات شهرداری اشکنان برگزار گردید.

در این محفل ادبی که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد برگزار گردید، محمد هنرپیشه رئیس اداره طی سخنانی اظهار داشت: اردیبهشت ماه که فرا می رسد، یاد شاعر نامی ایران زمین سعدی خوش سخن در خاطره ها زنده می شود.

این مسئول فرهنگی با اشاره به  سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تکریم مفاخر شعر و ادب ایران بوده، طی سخنانی گفت: در همین راستا بعد از برگزاری شب شعر بزرگداشت نظامی گنجوی که لامرد در زمره هشت شهرستان برگزار کننده آن در سطح استان فارس بود، این دومین بزرگداشت شاعران نامی در این شهرستان می باشد.

وی ضمن تاکید بر تمرکز زدایی برنامه ها از مرکز شهرستان و توجه به ظرفیت بخشهای تابعه، به پتانسیل بالای شعر و ادب در بخش اشکنان اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود انجمن های مختلف ادبی در بخش و شهرهای اشکنان واَهِل و وجود شاعران خوش نام دراین خطه، ضرورت توجه به برگزاری چنین محافل ادبی در این بخش ضرورتی انکار ناپذیر است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ” محیا “دوبیتی سرای نامی این خطه، از همه مدیران فرهنگی و مسئولین و همچنین تشکلهای ادبی درخواست نمود تا نسبت به برگزاری مقدمات کنگره بزرگداشت این شاعر نامی اهتمام ویژه داشته باشند.

در این محفل ادبی استاد ناصر حسین پور پژوهش خود را با موضوع سعدی ارائه داده و پیرامون شخصیت این نادره ادبی  قرن هفتم به ایراد سخن پرداختند.

اجرای نمایش گلستان خوانی توسط گروه باشگاه کتاب، قصه و سرگرمی کتابخانه قائمیه اشکنان از زیبایی های خاص این مراسم بود.

در این مراسم شاعران حنظله ربانی، سید روح الله باقری، محبوبه یوسفی، حدیث قلندری، راضیه صداقت، محمد رضا روئین تن، افسانه روئین تن اهلی، عهدیه صولت برد و حجت الاسلام باقری از بخش اشکنان، همچنین سید حسن هاشمی از لامرد، محمد علی پور و سید علی زندوی از بیرم و صابر رحیمی از بستک به قرائت سروده های زیبای خود با موضوع سعدی و شهر آزاد پرداختند.

اجرای زنده تک نوازی سنتور، اجرای آواز از اشعار سعدی توسط هنرمند علی جلالی از برنامه هایی بود که مورد مخاطبین، شاعران و ادب دوستان قرار گرفت.

در پایان مراسم از شاعرانی که سروده های خود را در این محفل ادبی ارائه نمودند،  توسط حجت الاسلام والمسلمین صفری امام جمعه اشکنان، هنرپیشه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، امین علی مرادپور بخشدار اشکنان و جمعی از مدیران و مسئولین بخش اشکنان و شهر اهل با اهدای سپاس و هدیه تجلیل به عمل آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =