بازدید فرمانداران جنوب فارس از موزه مردم شناسی اوز

کتاب تائب اوزی در مورد مسائل دینی با قدمت نزدیک به سه سده در موزه مردم شناسی اوز نگهداری می شود.

0 172

به نقل از روابط عمومی موزه مردم شناسی اوز: در پی جلسه رونمایی از چندین کتاب نویسندگان شهرستان های جنوبی فارس در دانشگاه آزاد اسلامی اوز، نمایشگاه کتاب نویسندگان این شهرستان ها، در نگارخانه شریف مستقر در موزه مردم شناسی اوز برگزار شد که مورد استقبال گرم بازدیدکنندگان قرار گرفت .

در ابتدای ورود این مهمانان روژان خواجوی و رمیصا زمانی با اشعار زیبای اوزی به آنان خوش آمد گفتند .
آنگاه مهمانان از نمایشگاه کتب نویسندگان شهرستان های لارستان، اوز، خنج و گراش بازدید کردند .
آنان در این بازدید علاوه بر کتب جدید، از کتب خطی اهدا شده به موزه و همچنین بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب نویسندگان جنوب فارس بازدید نمودند.

در بین کتب خطی که مورد بازدید قرار گرفت کتاب تائب اوزی در مورد مسائل دینی با قدمت ۲۴۶سال ، کتاب یوسف و زلیخا نوشته شده توسط نویسنده بومی با قدمت ۲۰۰ سال و تاریخ ۵۰ ساله صدر اسلام با قدمت ۴۳۰ سال و چندین کتاب خطی و بیاض دست نویس  به چشم می خورد که اکثر این کتب خطی در سال ۱۴۰۰ به موزه مردم شناسی اوز اهدا شده است .
در انتها شریف بازرگانی مسئول موزه مردم شناسی اوز توضیحاتی در مورد عمارت تاریخی حاج رئیس محمد سعید سوداگر و موزه مردم شناسی اوز داد و قسمت هایی از موزه مورد بازدید مهمانان قرار گرفت. مهمانان از مسئولین موزه اوز به عنوان یک مجموعه فرهنگی فعال در امر میراث فرهنگی جنوب فارس قدردانی نمودند.
لازم به ذکر است که در این بازدید حدود ۱۵۰ نفر شامل مقامات چهار شهرستان لارستان،گراش ، خنج و اوز از موزه بازدید نمودند. پس از این بازدید مهمانان به سمت گراش مراجعت نمودند .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − یک =